Лукашенку остаточно заборонили в’їзд до ЄС

Санкції застосовані відносно Лукашенка і чиновників, яких ЄС вважає причетними "до порушення фундаментальних прав в Білорусі" і переслідування опозиції.

Рада міністрів закордонних справ ЄС прийняла у понеділок 31 січня рішення заборонити в'їзд до Євросоюзу 158 посадовим особам Білорусі, включаючи президента Олександра Лукашенка.

Будуть також заморожені їхні активи в країнах союзу, якщо такі виявляться. У списку не фігурують міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов і перший віце-прем'єр Володимир Семашко. Таким чином, Брюссель хоче зберегти офіційні дипломатичні контакти з Мінськом і намагатися вести з ним діалог.

Санкції застосовані відносно чиновників, яких ЄС вважає причетними "до порушення фундаментальних прав в Білорусії" і переслідуванню опозиції.

Нагадаємо, ЄС неодноразово вдавався до введення санкцій проти Білорусі. Після проведення білоруського референдуму 1996 року щодо внесення змін до Конституції, які перерозподілили повноваження на користь президента, відносини з ЄС погіршилися. Євросоюз відмовився визнати підсумки голосування.

У 1997 році Рада ЄС прийняла рішення не продовжувати Угоду про партнерство та співробітництво, була введена заборона на контакти на вищому рівні. Також були скорочені програми технічного сприяння Білорусі, за винятком проектів ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У листопаді 2004 року, після проведення чергового референдуму про поправки до Конституції, які дали можливість Лукашенку обиратися на пост президента необмежену кількість разів, були знов введені санкції. Рада міністрів прийняла рішення заборонити в'їзд на свою територію керівництву Білорусі.

Крім того, ЄС заявив про припинення будь-яких контактів з офіційним Мінськом на рівні міністерств.

У 2005 році Рада ЄС схвалила принцип поведінки стосовно Білорусі: ЄС буде уникати повної ізоляції країни та зробить кроки до розширення контактів з громадянським суспільством, зберігаючи при цьому заборону на в'їзд до країн ЄС високопоставлених чиновників Білорусі.

Після президентських виборів 2006 року в Білорусі ЄС посилив санкції. Був розширений список громадян країни, яким заборонили в'їзд на територію ЄС. Крім то, було прийнято рішення про заморожування будь-яких рахунків Олександра Лукашенка і чиновників у європейських банках.

У жовтні 2008 року дію цих санкцій було призупинено, тоді ЄС оголосив про прагнення залучити Білорусію в діалог. Двічі - восени 2009 і 2010 років - міністри закордонних справ ЄС продовжували дію санкцій ще на один рік.

Читайте також:

Євросоюз записав синів Лукашенка в "чорний список"

Лукашенко запевнив Європу, що він не кровожерливий

Лукашенко пообіцяв Євросоюзу санкції у відповідь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: