Македонія отримала нову назву

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проти проголосувало 39 депутатів.

19 жовтня депутати народних зборів Македонії схвалили пропозиції уряду про початок внесення змін  до конституції щодо зміни назви країни.

Про це інформує македонський Kanal5, 

За це проголосувало 80 депутатів із 120.

Проти проголосувало 39 депутатів. Таким чином, внесення змін до конституції було ухвалено мінімальною кількістю голосів.

Фотогалерея У Македонії тисячі людей вийшли протестувати проти зміни назви країни (9 фото)

Зміну назви країни на Північну Македонію, а разом із тим – можливість вступити до НАТО та розпочати діалог про набуття членства у ЄС, підтримали 91,46% громадян, які взяли участь в голосуванні. Проти виступили 5,65%.

Такі дані дали підставу прем’єр-міністру Зорану Заєву внести це питання на розгляд парламенту, пригрозивши у разі негативного результату достроковими виборами.

ВідеоПерейменування Македонії: референдум не відбувся через низьку явку

Не Македонія, а Республіка Північна Македонія - ось так вже сьогодні мали б називати свою країну македонці. Напередодні нову назву підтримала більшість виборців - понад 90 відсотків. От тільки референдум не можна назвати таким, що відбувся, бо явка була занадто низькою - лиш 37 відсотків. Утім прем'єр-міністр країни вже назвав плебісцит успішним. У ЄС теж закликають - поважати результати народного голосування, яке, до того ж, було консультативним. Останнє слово - за парламентом. 

Перейменування Македонії: референдум не відбувся через низьку явку

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції