Мексиканська затока пережила рік "нафтового Чорнобилю"

З дня аварії на нафтовидобувній платформі у води Мексиканської затоки потрапили майже 760 млн літрів нафти, загинули тисячі птахів і сотні тварин.

Екокатастрофа у Мексиканській затоці
AFP
Екокатастрофа в Мексиканській затоці
Пройшов рік з дня аварії на нафтовій свердловині BP в Мексиканській затоці, яку екологи охрестили "нафтовим Чорнобилем". Наслідки масштабного розливу нафти відчуватимуться ще багато років.

20 квітня 2010 року у Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, яка була орендована для видобутку нафти британської корпорацією British Petroleum (ВР).

Вибух, що стався на глибині 1300 метрів, спричинив пожежу. Загинули 11 людей, ще 17 працівників станції постраждали. Розлив нафти з аварійної свердловини фахівці змогли зупинити лише через п'ять місяців. За цей час у води затоки потрапило понад 200 мільйонів галонів нафти (майже 760 мільйонів літрів).

Найбільше від аварії постраждали узбережжя штатів Луїзіана, Алабама, Міссісіпі і Флорида. Непоправної шкоди було завдано рослинному і тваринному світу, істотних втрат зазнала рибна галузь, прибережний бізнес і туризм.

За даними екологів, від наслідків розливу нафти загинули більше 8 тисяч птахів, сотні морських черепах і близько 100 дельфінів.

Очисні роботи у воді і на суші тривали майже рік.

Уряд США визнав головним винуватцем аварії британський концерн ВР. Фахівці компанії повністю не визнають результати проведеного американською владою розслідування. Зокрема, реальний обсяг нафти, яка вилилися в затоку, за даними нафтовиків, на 50% менше цифр, озвучених експертами.

Однак керівництво BP погодилося з пропозицією адміністрації президента США створити спеціальний фонд у розмірі 20 мільярдів доларів для виплати компенсацій постраждалим.

До теперішнього часу проти компанії подано близько 500 тисяч позовів.

За останні сім місяців концерн заплатив за них 3,6 мільярда доларів. Всі судові процеси і виплати компенсацій, за розрахунками ВР, повинні завершитися до серпня 2013 року.

Тим часом в цьому місяці британський концерн звернувся до уряду США з проханням дозволити відновити бурові роботи в Мексиканській затоці вже з липня поточного року.

Читайте також:

У Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

British Petroleum хоче повернутись у Мексиканську затоку

BP з'ясувала причину аварії в Мексиканській затоці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоМексиканська затока пережила рік "нафтового Чорнобилю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: