Младіч постане перед Міжнародним трибуналом впродовж 48 годин

Екстрадований із Сербії генерал Ратко Младіч провів свою першу ніч у камері центру утримання підсудних у Гаазі.

Колишній командувач силами боснійських сербів Ратко Младіч провів свою першу ніч у камері центру утримання підсудних у Гаазі в очікуванні суду за обвинуваченням у геноциді.

Очікується, що вперше він постане перед судом впродовж 48 годин.

"Младічу належить пройти стандартні процедури, починаючи з медобстеження. Першу добу Младіч буде ізольований від інших, потім його переведуть у загальну камеру, де перебувають ще 13 ув'язнених. Протягом 48 годин Младіч зустрінеться з суддями передсудової палати трибуналу. Йому належить відповісти на питання, чи визнає він себе винним в інкримінованих йому злочинах", - розповіла Нерма Желачіч, прес-секретар Міжнародного трибуналу у справах колишньої Югославії.

Екстрадиція Младіча пройшла дуже швидко. Напередодні, 31 травня, сербська влада ухвалила рішення про видачу генерала Гаазі, після чого буквально за кілька годин його вже відправили літаком з Белграда до Нідерландів.

"Я підписала постанову про екстрадицію Ратко Младіча до Гааги. Залучення Младіча до суду - доказ того, що Сербія виконує свої міжнародні зобов'язання, воно означає торжество правосуддя і є свого роду платою за страждання родичів тих, хто загинув під час балканської війни", - заявила міністр юстиції Сербії Сніжана Маловіч.

Всього пунктів звинувачення - п'ятнадцять. 69-річного генерала звинувачують у злочинах проти людяності, зокрема у геноциді тисяч чоловіків-мусульман з міста Сребреніца в 1995 році.

Сербський генерал переховувався від міжнародного правосуддя майже 16 років і на момент арешту вважався найбільш розшукуваним військовим злочинцем.

Тим не менш, в Сербії залишається чимало людей, які вважають Ратко Младіча героєм, і акції протесту проти його видачі в неділю вилилися в зіткнення з поліцією в Белграді.

Читайте також:

Генерала Младіча екстрадували до Гааги

Младіч може не дожити до початку суду в Гаазі

Головним доказом проти Младіча стануть його щоденники

Подробиці арешту Младіча: перші зізнання і фото постарілого генерала

ВідеоГенерала Младіча екстрадували до Гааги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: