На японських реакторах почало плавитися ядерне паливо

Токіо запросило допомогу у МАГАТЕ: на всіх трьох проблемних реакторах почалося плавлення ядерного палива, що може призвести до викиду радіації.

Ситуація на АЕС Японії, надзвичайний режим на яких спровокував сильний землетрус і цунамі, погіршується. Влада запросила допомоги у Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Високопоставлене джерело в японському уряді заявило, що на всіх трьох проблемних реакторах почалося плавлення ядерного палива.

Найбільше занепокоєння у фахівців викликає другий реактор на АЕС "Фукусіма-1". Ситуація на першому і третьому тимчасово стабілізована. Раніше вже повідомлялося, що на другому реакторі відмовила система охолодження. Тиск у реакторі сильно зріс, в результаті чого вода перестала надходити, і паливні стрижні почали перегріватися.

Продовження цього процесу може призвести до руйнування реактора й викиду радіоактивних речовин. Раніше влада Японії стверджували, що катастрофічні наслідки пошкодження АЕС "Фукусіма-1" виключено.

Як заявив глава МАГАТЕ Юкія Амано, зараз агентство обговорює деталі підготовлюваної місії. Амано сказав на прес-конференції, що "навряд чи інцидент стане розвиватися" як у Чорнобилі.

МАГАТЕ запропонувало Японії свою допомогу в боротьбі з наслідками землетрусу незабаром після того, як стало відомо про пошкодження АЕС.

Як вже повідомлялося, своїх експертів у галузі ядерної фізики в Японію направила Росія, їхнім завданням є спостереження за розвитком подій на АЕС. Також Японія звернулася за допомогою до США.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Американські моряки в Японії за день отримали місячну дозу радіації

Атомники: в Японії не повториться Чорнобиль

Влада Японії підтвердила загибель 5 тис. людей

Вчені: зміщення земної осі загрожує новими катаклізмами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: