Нобеля з літератури отримав перуанський письменник

Нобелівську премію з літератури за 2010 рік вручили перуанському письменникові Маріо Варгас Льоси. Його перший роман "Місто і пси" в СРСР став культовою книгою.

Нобелівська премія 2010 з літератури присуджена перуанському письменнику Маріо Варгасу Льосі (Mario Vargas Llosa).

Про це повідомив у Стокгольмі постійний секретар Шведської академії Петер Енглунд.

"Нобелівська премія з літератури за 2010 рік вручається перуанському письменникові Маріо Варгас Льоса за картографію структури влади і яскраві образи опору, повстання і поразку індивіда", - зазначив вердикт шведської Академії.

Маріо Варгас Льоса - один з провідних авторів Латинської Америки. Народився в 1936 році в Арекіпа на півдні Перу. Навчався в столичному університеті Сан-Маркос, в 1958 отримав стипендію Мадридського університету і надовго виїхав до Європи і США.
Його перший роман "Місто і пси" викликав скандал в Лімі, а в СРСР став культовою книгою.

Автор романів "Зелений дім" (La casa verde, 1968), "Розмова в соборі" (Conversacion en La Catedral, 1969), "Капітан Панталеон і рота добрих послуг" (Pantaleon y las visitadoras, 1973), "Хто вбив Паломіно Молер?" (Quien mato a Palomino Molero, 1986), "Тіточка Хулія і писака" (La tia Julia y el escribidor, 1977), "Війна кінця світу" (La guerra del fin del mundo, 1981), "Історія Майті" (La historia de Maita, 1984), дослідження про творчість Флобера (1975), "Пригоди скверного дівчиська" і інших.

У своїх творах письменник зачіпає гостросоціальні теми. У 1990 році балотувався на пост президента Перу від партії "Демократичний фронт".

Член Іспанської королівської академії, почесний доктор ряду університетів Європи і Америки. Кавалер французького Ордена Почесного легіону (1985).

Лауреат премії принца Астурійського (1986), премії Сервантеса (1994), премії світу німецьких книгопродавців (1996), премії Чіно дель Дука (2008).

Диплом лауреата і премію у розмірі 10 мільйонів шведських крон лауреат року отримає з рук Короля Швеції Карла XVI Густава, на церемонії, яка пройде в Стокгольмі і Ослів у день смерті засновника премії, Альфреда Нобеля, 10 грудня.

Шведська академія була заснована в 1786 році королем Густавом III по Приміром французької для підтримки і розвитку шведської мови і літератури. У складі Академії - 18 членів, які обираються на свою посаду довічно голосуванням постійних членів академії.

Читайте також:

Нобелівську премію з хімії вручили за новий метод побудови молекул

Нобелівська премія цього року - найменша за десятиріччя

Росіяни отримали Нобеля з фізики за створення наноматеріалу

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

ВідеоНобеля з літератури отримав перуанський письменник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: