Нові деталі вбивства Буданова: кілер знав "секретний прийом" спецслужб

Екс-полковника Юрія Буданова застрелив кілер-профі, який володів технікою стрілянини "двійками". На думку експертів, це не рядове комерційне або "чеченське" вбивство.

Стали відомі нові подробиці вбивства колишнього російського полковника Юрія Буданова, який раніше був засуджений за зґвалтування та вбивство 18-річної чеченки. Експерти впевнені: Буданова застрелив кілер-професіонал, а чеченські бойовики до злочину не причетні.

Як розповіли працівники спецслужб, одразу кілька деталей ставлять розстріл Буданова в розділ неординарних вбивств не тільки через викликаний резонанс, але й через виконання.

У Буданова було зроблено шість пострілів. Чотири в голову, два в груди. Причому всі постріли лягли один до одного, як у тирі. Колишній співробітник спецслужб у розмові з журналістами пояснив, що кілер використовував вкрай рідкісний спосіб стрілянини спареними пострілами - "двійками". Тобто він швидко натискав на курок двічі за короткий проміжок часу, так, що всі кулі лягли майже одна в одну, поки жертва ще була жива. При цьому вбивця залишив собі ще дві кулі на відхід. Цим пояснюється, чому він не скинув пістолет на місці злочину.

Як пише "Московський комсомолець", в СРСР та Росії так вчили стріляти тільки в двох структурах - військовій контррозвідці та ГРУ. Але зараз у військовій контррозвідці таких спеціалістів уже не залишилося. До речі, наприкінці 1990-х у Москві було кілька подібних вбивств, які так і залишилися нерозкритими.

Крім того, щоб не світитися, кілери використали перероблений під стрільбу бойовими патронами калібру 9 мм газовий пістолет "Іж" з глушником. Адже бойову зброю правоохоронцям було би простіше вирахувати.

Та й машина виявилася "клоном". Точно така ж з таким же номером належить москвичеві, який виїхав у відрядження і не знав, що кілери зробили копію його номерів.

З урахуванням, що працювали фахівці такого рівня, можна говорити, що це не рядове комерційне або "чеченське" вбивство. На думку експерта МК, це – провокація, яка повинна викликати ланцюгову реакцію інших подій і врешті-решт вдарити зовсім в іншому місці.

Вбивство Буданова
AFP
Вбивство Юрія Буданова. Фото з місця події
Однак у МВС і слідстві, навпаки, схильні розглядати обрану зброю як факт на користь "чеченської" версії вбивства.

Джерела в цих органах повідомили "Комсомольській правді", що травматична або газова зброя, перероблена під бойову, в 1990-і роки було "фірмовим знаком" кавказьких злочинних угруповань.

Справа в тому, що подібні "саморобки" вважаються одноразовими. Використовувати їх тривалий час небезпечно: пістолет може розірватися під час пострілу. А оскільки кавказці дуже шанобливо ставляться до зброї, вони не стануть використовувати для замовних вбивств, після яких від знаряддя злочину назавжди позбавляються, бойовий пістолет.

Нагадаємо, Юрій Буданов був застрелений на Комсомольському проспекті в Москві. Пізніше його з усіма військовими почестями поховали на кладовищі в підмосковних Хімках.

Справа полковника Буданова отримала широкий резонанс у Росії. Він був заарештований в 2000 році за звинуваченням у жорстокому вбивстві 18-річної чеченки Ельзи Кунгаєвої. У 2003 році його засудили до 10 років позбавлення волі. У своєму останньому слові Буданов заявив, що він "російський солдат і захищав батьківщину останні 20 років".

У середині січня 2009 року Буданова достроково звільнили. Після цього у Чечні заявили, що будуть домагатися притягнення його до кримінальної відповідальності за іншими справами.

Читайте також:

Камери зняли, як вбивця Буданова перед розстрілом дав йому викурити останню цигарку

Полковника Буданова, який убив чеченку, поховали з військовими почестями

Версії вбивства полковника Буданова - чеченська вендетта чи провокація

У Москві застрелили полковника Буданова, який зґвалтував та вбив 18-річну чеченку

ВідеоУ Москві застрелили полковника Буданова, який зґвалтував та вбив 18-річну чеченку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: