Обама довго думав, але привітав Путіна з третім строком

Дата публікації
Перегляди
1568
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обама довго думав, але привітав Путіна з третім строком

Обама і Путін пообіцяли забути образи і розвивати зв'язки / Фото: AFP

Американський президент зателефонував Володимиру Путіну лише через 5 днів після президентських виборів.

Президент США Барак Обама нарешті привітав російського прем'єра Володимира Путіна з перемогою на президентських виборах, які пройшли 4 березня.

"Телефонна бесіда носила неформальний, дуже змістовний характер і тривала близько 20 хвилин", - повідомив журналістам помічник глави уряду РФ з міжнародних справ Юрій Ушаков.

За його словами, лідери держав висловили готовність провести саміт РФ-США, а до особистої зустрічі підтримувати контакти один з одним.

Президент США висловив сподівання на те, що "заплановані в останні роки позитивні тенденції у двосторонніх відносинах будуть закріплені", і висловив готовність "тісно співпрацювати з обраним президентом РФ Володимиром Путіним", зазначив Ушаков.

Путін подякував Обамі за привітання і побажав успіху йому у виборчій кампанії, яка зараз розгортається в Сполучених Штатах.

Політики також визнали, що під час виборчих капмнаій з обох боків прозвучало багато критично гострих заяв, але "це було зроблено в запалі передвиборної боротьби, і не має вплинути на поступальний розвиток російсько-американської взаємодії", сказав Ушаков.

Президентські вибори відбулися в РФ 4 березня. Через три дні ЦВК РФ офіційно проголосив Путіна обраним президентом. За даними Центрвиборчкому, чинний прем'єр набрав 63,6% голосів.

Багато ЗМІ висловлювали здивування у зв'язку з тим, що Обама так довго не вітав Путіна з обранням. Лише Держдеп в особі офіційного представника Вікторії Нуланд привітав російський народ з успіхом президентських виборів, назвавши "безпрецедентною" активність спостерігачів і схваливши прагнення росіян "брати участь у вдосконаленні демократичних інститутів в країні".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1568
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація