Обама розповів, як Куба може помиритися з США

Американський президент сподівається, що Куба подивиться на світ і скаже : "Нам потрібно наздоганяти історію".

Президент США Барак Обама сподівається, що на Кубі протягом п'яти років відбудуться зміни, які призведуть до подальшої демократизації країни.

"Я не знаю, що трапиться в наступному році, але ми готові спостерігати за тим, що відбувається на Кубі. Якщо ми побачимо позитивні зрушення, ми відреагуємо на них також позитивно. Сподіваюся, що протягом наступних п'яти років Куба подивиться на світ і скаже : "Нам потрібно наздоганяти історію", - сказав Обама у вівторок в інтерв'ю іспаномовним ЗМІ.

За його словами, США і зараз залишаються відкритими до діалогу з Кубою, але говорити про зняття ембарго будуть тільки тоді, коли кубинський уряд "надасть свободу" громадянам.

Раніше діюча адміністрація США заявляла про бажання поліпшити зв'язки з Кубою і навіть пішла на лібералізацію частини законодавства.

Обама неодноразово говорив про бажання зняти торгове ембарго з Куби і полегшити міграційний режим, проте неодмінною умовою для цього він висував зміну курсу кубинського уряду в сторону "демократизації" і "поваги основних прав людини".

"Звичайно, якщо ми побачимо, що політичні в'язні будуть звільнені, а люди отримають можливість висловлювати власну думку і звертатися до уряду, - це буде значний крок. І ми б без сумнівів переглянули наше ставлення до Куби, якби побачили такі кроки... Я як президент завжди готовий змінити політику щодо Куби", - підкреслив Обама.

Як відомо, вже більше 40 років США підтримують режим санкцій відносно Куби. Сполучені Штати ввели санкції в 1961 році після провалу операції по поваленню уряду Фіделя Кастро.

Світова спільнота вважає американське ембарго незаконним, зокрема, тому що США в даному випадку намагаються застосовувати свої внутрішні закони щодо третіх країн, що мають торгові, економічні і фінансові зв'язки.

Генасамблея ООН приймає резолюції з вимогою відмінити односторонні американські санкції проти Куби з 1992 року.

Гавана розглядає американське ембарго як акт геноциду кубинського народу. Днями Куба оцінила збитки від американської блокади в трильйон доларів

Читайте також:

Фідель Кастро назвав промову Обами в ООН маячнею

Обама звинуватив Європу у неефективному протистоянні кризі

Обама збирається помирити Туреччину та Ізраїль

ВідеоОбама розповів, як Куба може помиритися з США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: