Обама вирішив, що світ проживе і без іранської нафти

Дата публікації
Перегляди
2061
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обама вирішив, що світ проживе і без іранської нафти

Обама пообіцяв проблеми банкам тих країн, які куплятимуть нафту в Ірані / Фото: AFP

Американські санкції щодо Ірану набудуть чинності влітку поточного року.

Президент США Барак Обама дійшов висновку, що на світових ринках достатньо нафти іншого походження, яка може замінити іранську. Відтак санкції США щодо нафтового сектору Ірану мають набути чинності наприкінці червня.

Санкції будуть спрямовані проти іноземних банків, які здійснюють пов'язані з закупівлею нафти фінансові операції з центральним банком Ірану – такі банки будуть по суті відрізані від фінансової системи США.

Водночас влада США може запроваджувати винятки для банків тих країн, які здійснюють активні кроки, щоб зменшити закупівлі іранської нафти, хоча ще не припинили споживати цю нафту повністю. Раніше США вже надали такі винятки 11 країнам.

Закон про ці санкції, який Обама підписав наприкінці грудня, вимагав від нього до кінця березня дати оцінку наповненості ринку нафти й відтак робити це щопівроку. Санкції мають на меті посилити тиск на Іран, щоби змусити його відмовитися від суперечливої ядерної програми, що, як підозрюють, може мати на меті здобуття ядерної зброї.

Ембарго на закупівлі нафти з Ірану з тією ж метою запровадив і Європейський Союз – воно має набути чинності з початку липня.

Продаж енергоносіїв є одним із головних джерел бюджетних надходжень Ірану.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
2061
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація