Обрано нового главу Страсбурзького суду

Європейський суд з прав людини очолив 57-річний британець Ніколас Братца. До виконання обов'язків він приступить 4 листопада.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі 4 липня обрав нового главу - 57-річного британця сера Ніколаса Братца, який до цього був заступником глави ЄСПЛ.

Братца, обраний таємним голосуванням 47 суддів, почне виконувати свої обов'язки з 4 листопада 2011 року.

На цій посаді він змінить француза Жан-Поля Коста, якому виповнилося 70 років – цей вік вважається гранично допустимими для цієї посади, за правилами Європейської конвенції з прав людини.

Братца вивчав в Оксфордському університеті юриспруденцію, а після випуску з університету працював адвокатом. У 1998 році став суддею Європейської комісії з прав людини, а з початку 2007 року був заступником голови Страсбурзького суду.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) - це міжнародний орган, покликаний забезпечувати дотримання та виконання Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод 1953 року.

Його юрисдикція поширюється на всі держави-члени Ради Європи, які ратифікували конвенцію, у тому числі й на Україну. Зокрема, зараз Європейський суд розглядає позов екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який відправив відповідний запит про порушення його прав до українського уряду.

Читайте також:

Європейський суд почав розглядати справу "Луценко проти України"

Тимошенко звернулась по захист в Європейський суд з прав людини

Європейський суд визнав Ходорковського злочинцем, але виплатив компенсацію

Росія звинуватила Страсбурзький суд у перегляді підсумків Другої світової війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: