Оприлюднено докази причетності ФСБ до смерті Литвиненка

У Великобританії оприлюднили документи, де сказано, що за кілька тижнів до смерті Олександра Литвиненка ФСБ отримала від однієї зі структур Росатому кілька кілограм радіоактивного полонію-210, що спричинив смерть.

У британського слідства з'явилися нові докази у справі Олександра Литвиненка. The Sunday Times опублікував копії документів про те, що за кілька тижнів до смерті колишнього офіцера ФСБ російська спецслужба отримала від однієї зі структур Росатому кілька кілограм радіоактивного полонію-210.

З копій трьох документів, товарно-транспортної накладної, подорожнього листа і відривного талона до нього, випливає, що машина вийшла з гаража однієї з частин Федеральної служби безпеки, розташованої в Ярославлі, рано вранці 21 серпня 2006 року. Через декілька годин автомобіль був уже на Балаковській АЕС, в Саратовській області, де представникам спецслужби в спеціальному контейнері передали 34 кг полонію-210 для НДІ ФСБ.

Через майже три місяці колишній підполковник ФСБ Олександр Литвиненко, який ховався в Лондоні від російської влади, помирає від отруєння радіоактивною речовиною, як пізніше повідомляють медики - від полонію-210.

Як розповів один з друзів Литвиненка Олександр Гольдфарб, всі документи він і вдова колишнього офіцера спецслужб Марина Литвиненко отримали від неназваного джерела в Росії. В даний час їх уже вивчає слідча група Скотланд-Ярду.

Британські слідчі підозрюють у причетності до отруєння Олександра Литвиненка колишнього офіцера Головного управління охорони Російської Федерації, а нині депутата Держдуми Андрія Лугового. Сам він ці звинувачення відкидає.

Нагадаємо, колишній співробітник ФСБ Росії Олександр Литвиненко помер у Лондоні 23 листопада 2006 року.

23 травня 2007 прокуратура Великобританії звинуватила Лугового у вбивстві Литвиненка і зажадала його екстрадиції. Луговий заявив про свою невинність.

Російська сторона офіційно відмовилася видавати російського громадянина, оскільки це суперечить Конституції РФ. Після цього Лондон ввів ряд антиросійських заходів. Зокрема, з Великобританії були вислані чотири російські дипломата, Лондон оголосив про припинення всіх контактів з ФСБ, про заморожування роботи над угодою в галузі ВТС і двостороннім угодам про полегшення візового режиму.

Читайте також:

Британія відмовилася від співпраці з спецслужбами Росії

Вдова Литвиненка заперечила причетність Березовського до вбивства її чоловіка

У спортивній сумці в лондонській квартирі знайдено труп шпигуна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: