Організація EТА оголосила перемир'я

Баскські сепаратисти з організації EТА заявили, що націлені на пошук демократичних шляхів досягнення власних цілей.

В Іспанії баскські сепаратисти з організації EТА заявили, що йдуть на перемир'я. Однак невідомо, буде це перемир'я тимчасовим чи постійним.

Повідомляється, що таке оголошення було зроблено за допомогою відеозвернення, яке було надіслано в службу новин BBC. На відео зокрема присутні три фігури в капюшонах, які сидять за столом на тлі прапора ETA. Один із сепаратистів зачитує звернення, яке починається з обґрунтування терористичної діяльності організації й закінчується оголошенням перемир'я.

Також у відеозверненні сказано, що ETA націлена на пошук демократичних шляхів досягнення власних цілей.

Нагадаємо, що раніше іспанський уряд заявляв, що вестиме переговори з організацією тільки після припинення нею терористичної діяльності й повного роззброювання. Нове перемир'я є вже третім в історії організації - попередні два минулі порушено самою ETA.

Нагадаємо, що ETA було засновано в 1959 році. Метою організації є незалежність декількох регіонів на півночі Іспанії й південному заході Франції, які, на думку сепаратистів, повинні утворювати Баскську державу. За минулі 50 років організація провела безліч гучних терактів, у яких загинули понад 820 людей.

Читайте також:

Затримано одного з найбільш розшукуваних терористів ЕТА

У Франції заарештували лідера баскських сепаратистів

В Іспанії заарештували лідерів баскських радикалів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: