ПАР святкує 20-річчя звільнення Нельсона Мандели

Перший чорношкірий президент ПАР Нельсон Мандела святкує 20-річчя свого виходу з вязниці, де він провів в одиночній камері 27 років.

20-річчя звільнення Нельсона Мандели
AFP
Нельсон Мандела святкує 20-річчя свого виходу з вязниці
11 лютого виповнилося 20 років з часу звільнення з в'язниці одного з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини - першого чорношкірого президента Південно-Африканської республіки Нельсона Мандели.

Мандела провів в одиночній камері 27 років. Його заарештували у 1964-му за організацію актів саботажу і збройного опору владі ПАР та засудили до довічного ув'язнення. На процесі Мандела заявив, що його судять за прагнення побудувати в Південній Африці демократичне суспільство, де всі раси і народи жили б у мирі та гармонії.

Мандела отримав світову популярність, став символом свободи. Кампанія на його захист набула небачених масштабів і перетворилася на міжнародну боротьбу за ліквідацію апартеїду і зміну політичної системи ПАР.

У 1990 році новий уряд Південної Африки, налаштований на реформи, випустив Манделу з в'язниці. Через 4 роки він став першим чорношкірим президентом ПАР. У 1999 році Мандела пішов з політики і почав активно займатися соціальними проблемами, зокрема боротися з поширенням на африканському континенті ВІЛ/СНІДу.

Читайте також:

Карла Бруні заспівала для Нельсона Мандели

У ПАР скандал - президент зрадив своїм чотирьом дружинам з коханкою

Південноафриканських лесбіянок ґвалтують, щоб направити на шлях істинний

Опубліковані раритетні фото часів колонізації Африки

Відео20-річчя звільнення Нельсона Мандели

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: