Пенсіонери в Ізраїлі продемонстрували переваги старості в притулках

Люди свідомо обирають "клуби за віком", адже мають на це кошти від пенсійної системи.

В Україні мають змінити пенсійну систему. Відповідний проект уже лежить у парламенті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Згідно з ним, частина пенсії виплачуватиметься державою, а частина стане накопичувальною. Це коли працівник певний відсоток кожної своєї зарплатні відкладатиме на власний пенсійний рахунок.

Така система діє в багатьох країнах. Зокрема, в Ізраїлі.

Життя на пенсіі тільки починається – про це чудово знають ізраїльські люди поважного віку і жителі будинку престарілих. Хоча він більше нагадує 5-зірковий готель. У його жителів є навіть власний транспорт. Усередині діє синагога, спортзал, спа і басейн. Бабусі й дідусі годинами просиджують у компютерному залі чи в творчих майстернях.

"Коли Бог забрав мою дружину, я залишився один. На самоті. І тоді я подумав: гаразд, на рік я поїду сюди. Але я потрапив у чудову компанію. Знайшов для себе тут хороших друзів. Я тут уже 7 років", - розповідає Арон Ліві.

Вечорами старенькі танцюють чи слухають пізнавальні лекції. А по обіді у тиху годину розважаються, як заманеться.

ВідеоВ Україні можуть змінити пенсійну систему

Жити тут можуть собі дозволити не всі. Понад 200 пенсіонерів проживає не гуртом. За готельними коридорами – не стандартні номери. Там квартири зі спальнями, кімнатами для гостей, кухнями і розкішною терасою. Апартаменти різні – залежно від статків.

Свої Зева проміняла на життя в квартирі у Єрусалимі – одразу по смерті чоловіка. Щоби бути ближче до дітей, але й не жити в них.

"Ні, ні, ні! Кожен має жити окремо! Тут дуже цікаво. Адже ми тут дуже зайняті весь день. Щовечора маємо цікаві заходи. При цьому я можу роботи все, що я захочу", - розповідає вона.

Зустріти старість у притулку – не означає, що ти самотній чи тебе покинула родина. Харва має 4 дітей, 11 онуків і 5 правнуків. І все одно обрала притулок, хоч усі його зручності коштують недешево. У перерахунку на українські гроші – близько 50 тисяч.

Є й скромніші заклади, що утримуються за державні гроші, пояснює адміністратор Катерина Бріман. Вона і брат Шиман – вихідці з України. І за тутешніми правилами вже в молодості думають, де житимуть у старості. В Ізраїлі кожен сам вирішує, скільки грошей відкладати на пенсію, де їх зберігати – у приватних касах чи в державних фондах.

"Тут є переваги вільного ринку – пенсійні фонди і пенсійні каси конкурують один із одним за клієнта", - кажуть ізраїльтяни.

Харва про свою пенсію подбала. Тепер у неї інші турботи – визначитися з обкладинкою для майбутньої книги, дописати роман і відсвяткувати день народження.

Тим часом в Україні відбувся перерахунок пенсій2,2 млн пенсіонерів не отримали підвищення виплат, оскільки їх пенсії вище за рівень мінімальної і не містять у розрахунку складових, які залежать від показника прожиткового мінімуму.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: