Пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови

Більшість росіян вважає алкоголізм та пияцтво серйозною проблемою російського суспільства.

Більшість росіян - 74% - вживають алкогольні напої. Це лише трохи менше, ніж за часів перебудови. При цьому випиває в основному молодь, мешканці провінції. Чоловіки п'ють частіше за жінок.

Згідно з опитуванням Всеросійського центру вивчення громадської думки, 8% росіян вживають алкогольні напої кілька разів на тиждень, ще 23% - два-три рази на місяць, 18% - раз на місяць, 25% - рідше, ніж раз на місяць. І лише кожен четвертий росіянин (24%) не п'є алкогольні напої взагалі. Це в основному мешканці великих та середніх міст, а також ті, кому "за 60".

Більше половини росіян схильна вважати, що, в порівнянні з епохою перебудови, люди стали пити більше (55%). Кожен третій (30%) вважає, що ситуація не змінилася. У меншості ті, хто упевнений, що росіяни стали пити менше (7%). Виявилося важко відповісти на це питання 8% росіян.

Що стосується антиалкогольної кампанії тих часів, то 52% респондентів вважають її правильним рішенням, "хай і з проблемами в реалізації", і лише 32% вважають, що вона була помилковою. 15% не змогли відповісти.

Опитування проводилося 18-19 липня. Було опитано 1600 людей в 140 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Дмитро Мєдвєдєв закликав ухвалити державну програму боротьби з алкоголізмом та іншими шкідливими звичками.

"Ми зараз п'ємо більше, ніж в 90-і роки, хоча це були важкі часи. Потрібно підготувати відповідну програму і вжити певних заходів в цьому напрямі", - заявив він.

Читайте також:

Мєдвєдєв почав боротися з алкоголізмом

Путін порадив росіянам менше пиячити

Європа стурбована вимиранням українців через алкоголь

У Білорусі вводять "уроки тверезості" для молодших класів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: