Польські вчителі оголосили безстроковий страйк через зарплату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Масовий страйк вчителів загрожує проведенню шкільних іспитів.

Польські вчителі оголосили безстроковий страйк, поставивши під загрозу проведення шкільних іспитів. Про це повідомляє видання "РИА Новости".

У понеділок, 8 квітня, в багатьох школах країни вчителі не вийшли на роботу. Результати раніше проведеного референдуму свідчать про те, що 79% педагогів шкіл готові взяти участь у страйку.

Основною вимогою вчителів є збільшення заробітної плати на тисячу злотих (близько 263 долара) на місяць.

Кілька тижнів до цього уряд проводив переговори з профспілками вчителів. Керувати учасниками переговорів призначили віце-прем'єра Беата Шидлова. Переговори уряду і профспілок тривали до останнього моменту, сторона уряду пропонувала різні варіанти підвищення грошового утримання вчителів. До вечора неділі порозумітися вдалося з частиною профспілкових організацій, але найбільші - Союз польських вчителів і Форум професійних спілок - не погодилися на умови уряду та вирішили почати страйк.

За попередніми оцінками, у Варшаві страйк вчителів відчують на собі понад 200 тисяч дітей. Очікується, що на початку тижня повністю будуть закриті понад 150 дитячих садків, сто початкових шкіл і близько 30 ліцеїв.

Тепер влада столиці просить роботодавців там, де є така можливість, дозволити співробітникам прийти на роботу з дітьми.

Понад 170 шкіл та інших освітніх установ заявили, що вони можуть - принаймні частково - забезпечити опіку над дітьми, але не навчальні заняття.

Більше того, через кілька днів після початку страйку повинні початися шкільні іспити - вони заплановані на 10, 11, 12, 15, 16 і 17 квітня і тепер їх проведення під загрозою.

Нагадаємо, 18 березня повідомлялося, що на Запоріжжі в Розівському районі вчителі оголосили безстроковий страйк через невиплату зарплати.

ВідеоНа Запоріжжі вчителі оголосили безстроковий страйк через невиплату зарплати

Востаннє гроші вони бачили ще напередодні Нового року. Хто винен у тому, що люди сидять на голодній пайці та скільки ще їм чекати заробленого – далі у сюжеті.  

На Запоріжжі вчителі оголосили безстроковий страйк через невиплату зарплати

Залиште свій коментар

Вибір редакції