Померла вдова академіка Сахарова Олена Боннер

Від тяжкої хвороби померла правозахисниця, громадський діяч, вдова академіка Андрія Сахарова Олена Боннер.

У суботу, 18 червня, в американському місті Бостон на 89-му році життя померла правозахисниця, громадський діяч, вдова академіка Андрія Сахарова Олена Боннер після тяжкої хвороби.

Про це повідомив правозахисник Павло Литвинов.

Прах Олени Боннер буде похований на Востряковському кладовищі в Москві, прощання пройде в США, йдеться в повідомленні доньки Боннер Тетяни Янкелевич.

"З глибокою скорботою ми повідомляємо про те, що наша мама Олена Георгіївна Боннер померла сьогодні, 18 червня 2011 в 13:55 (20:55 за Києвом). Прощання призначено на 12:00 (07:00 Києвом) у вівторок 21 червня, в каплиці Станецький Меморіал Чепел в місті Бруклайн, штат Массачусеттс ... Згідно з її бажанням, її тіло буде піддано кремації, а урна з прахом похована на Востряковському кладовищі в Москві, разом з її чоловіком, матір'ю і братом. Ми повідомимо дату, коли вона стане відома", - йдеться в заяві.

Родичі Боннер пропонують не приносити квіти, а замість цього зробити пожертву до Фонду Андрія Сахарова.

Олена Георгіївна Боннер народилася 15 лютого 1923 року в місті Мари Туркестанської АРСР. Батько - Аліханян Геворк - був розстріляний 1938 року, мати - Руфь Боннер - була засуджена до восьми років заслання.

Олена Боннер - учасник Великої Вітчизняної війни, медсестра.

У 1953 році закінчила Перший Ленінградський медичний інститут і працювала дільничним лікарем і лікарем-педіатром. У 1965 році стала членом КПРС, але в 1972 році вийшла з партії. Того ж року відбулося одруження Олени Боннер і академіка Андрія Дмитровича Сахарова.

Разом з чоловіком перебувала в засланні в місті Горький з 1980 року.

У 1987 році Боннер і Сахаров брали участь у формуванні товариств "Меморіал" і "Московська трибуна". Боннер була членом комісії з прав людини при президентові Борисі Єльцині, але 28 грудня 1994 року пішла з цієї посади, оскільки не хотіла працювати з керівництвом країни, що розв'язало війну в Чечні.

Олена Боннер має звання почесного доктора права багатьох університетів миру, є лауреатом премії пам'яті Торолфа Рафто.

Читайте також:

Знаменитий фантаст Террі Пратчетт оформлює документи на евтаназію

Померла найбагатша собака світу - болонка зі статком у 12 млрд доларів

У Німеччині помер автор "списку Шиндлера"

Екс-чемпіон світу з боксу помер у 45 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: