Ракета Кіма – тепер реальна загроза для Заходу - Die Welt

Вперше військова ракета досягла результату, який дозволяє класифікувати її як міжконтинентальну балістичну.

Ракетне випробування Північної Кореї показало реальний розвиток подій. Експерти підтверджують, що Hwasong-14 тепер може досягти території США. Досі тільки п'ять країн мали в своєму розпорядженні таку зброю.

Про це пише Герхард Хегманн у статті "Ракета Кіма – тепер реальна загроза для Заходу", опублікованій на сайті газети Die Welt.

Для Північної Кореї - це великий прорив у погрозах Заходу. Вперше військова ракета досягла результату, який дозволяє класифікувати її як міжконтинентальну балістичну.За даними Пхеньяна і західних джерел, ракета Hwasong-14 пролетіла всього 933 кілометри, але 2 800 км у висоту і пробула в повітрі близько 40 хвилин.

Якщо б її запускали в небо не вертикально, а з меншим кутом, дальність її польоту склала б майже 6000 км, каже експерт з Мюнхена Маркус Шиллер з консалтингової фірми ST Analytics. Так, вона зможе досягти американського штату Аляска.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)Згідно з міжнародним визначенням, ракети з дальністю польоту понад 5500 км вважаються міжконтинентальними балістичними ракетами. "Це був великий успіх", - сказав Шиллер. Тепер необхідно ретельно вивчити технологію ракети.

До цих пір, міжконтинентальні балістичні ракети були в розпорядженні тільки США, Росії, Китаю, Франції і Великобританії. Технологічно Індія наближається до такого рівня.

Дальність – так, а надійність?

Експерт вказує на іншу оцінку польоту ракети серед інженерів і політиків. "Для інженерів робота зараз тільки починається, тому що в майбутньому ракета повинна надійно спрацьовувати кожного разу, а не лише в хороших умовах і за належної підготовки".

Прототипи військових літаків зазвичай випробовують більше десяти років до того, як фактично передати їх військам. "Пройде ще багато часу, перш ніж ракета зможе точно вражати ціль, і її можна буде використовувати для ведення війни. Але їм вдалося зробити так, щоб її почали сприймати як загрозу".

ВідеоВійськові США і Південної Кореї відповіли на ракетне випробування КНДР

"Політики оцінюють ситуацію не так, як інженери", - каже Шиллер. - Політики тепер вважають, що Північна Корея теоретично може вразити Аляску. Це переходить межі".

Щоб досягти не лише найпівнічнішого штату США, але і західного узбережжя США та інших регіонів, ракета повинна бути ще більш потужною. Тепер ключове питання в тому, чи може ракета подолати ще більшу дистанцію на наступному етапі або це вершина її можливостей. Це ще належить оцінити.

Досить вразити що-небудь

Експерт припустив, що модель Hwasong-14 – це двоступінчаста ракета на рідкому паливі, що на Заході називається KN-14.Шиллер вказує на те, що 2012 року Північна Корея вже запускала супутник у космос, тобто, у неї є ракета-носій для великих відстаней. Але її не можна порівняти з нещодавно випробуваною військової ракетою.

Наразі ще дуже важко оцінити, "що насправді може ракета і що може бути корисним навантаженням". Однією з найбільших проблем стане технологія точного ураження цілей. "Чим більша дальність польоту ракети, тим важче вразити певне місце призначення".

Американці і росіяни вклали сотні мільярдів, і протягом багатьох років працювали над розробленням міжконтинентальних балістичних ракет, які могли б вражати конкретне місто. "Але досить і того, якщо вийде щось підірвати на території США. США розцінили б це як військові дії".

ВідеоПівнічна Корея здійснила черговий запуск ракети, яка впала у Японському моріМожна припустити, що спочатку Пхеньян вибере за зброю простий варіант, наприклад, кілька сотень кілограмів пластикових вибухових речовин, оснащених декількома детонаторами, як корисне навантаження.

Більш складним і, отже, більш схильним до помилок, стала б ядерна зброю з різними механічними частинами, які на старті і за повторного входу піддаються впливу величезної сили. Крім того, корисне навантаження повинне бути огороджене теплозахисним екраном.

Ядерна зброя більш складна

За даними іншого експерта, який побажав залишитися анонімним, у розпорядженні США є методи вимірювання та спостереження за траєкторією, які допоможуть точніше оцінити політ ракети і її потенційну небезпеку. "Одне з ключових питань полягає в тому, якою буде вага корисного навантаження, яке транспортується, і як пройде повторний вхід в атмосферу".

Для ядерної боєголовки доведеться транспортувати, принаймні, 500 кг. Незрозуміло також, чи буде здійснюватися контроль корисного навантаження до ураження цілі і яким чином. Повідомляється, що нові корпуси самонаведення міжконтинентальних балістичних ракет США і Росії здатні з космосу направляти ядерну зброю на ціль з точністю від 10 до 50 метрів.

У разі розроблення ракети Північна Корея могла спиратися на російські технології. Але є підозри, що уряд Пхеньяна міг отримати допомогу і з інших джерел, можливо, з Китаю.

Залиште свій коментар