Ратко Младіча вивели із залу суду за непокору

Младіч відмовився відповідати на питання судді, у результаті чого суддя був змушений вимагати видалення обвинуваченого із зали суду.

Сербський генерал Ратко Младіч, обвинувачений в геноциді мусульманського населення в Боснії і Герцеговині, постав пред судом у Гаазі та через відмову співпрацювати з трибуналом був видалений із зали суду.

У ході засідання Младіч кілька разів намагався перебити головуючого у справі суддю Альфонса Орі, а також відмовився відповідати на питання, чи визнає він себе винним. У результаті, суддя був змушений вимагати видалення обвинуваченого із залу суду.

Напередодні сербський генерал також з'явився на засіданні трибуналу. У той же день він інформував свого захисника Мілоша Саліче, призначеного судом, що планує бойкотувати понеділкове слухання. У зв'язку з цим 4 липня Саліче попросив суддю перенести дату засідання, оскільки він не був готовий до появи свого клієнта в залі суду.

Сам Младіч стверджує, що відмовляється співпрацювати зі слідством через те, що трибунал не затвердив тих адвокатів, призначення яких він просив.

За даними AP, видалення генерала із зали суду Альфонс Орі відбулося згідно з правилами через заяву про відмову Младіча визнати себе винним. Подібне право суддя отримує в тому випадку, якщо підсудний не бажає співпрацювати з трибуналом.

Колишній командувач армією Республіки Сербської Ратко Младіч був заарештований в кінці травня в Сербії. Його пошуки тривали майже 16 років. За версією слідства, він був причетний до ряду військових злочинів, у тому числі загибелі близько десяти тисяч жителів Сараєво, а також вбивства восьми тисяч мусульман у боснійському місті Сребреніца.

У загальній складності проти Младіча висунуто 11 звинувачень. Раніше генерал робив неофіційні заяви, відповідно до яких він вважає себе невинним.

Читайте також:

Младіча утримують у одномісній камері з телевізором і комп’ютером

Младіч висунув трибуналу ультиматум і пригрозив голодуванням

Младіч не визнав себе винним: я захищав свій народ

ВідеоРатко Младіча вивели із залу суду за непокору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: