Росія кинула війська на захист Арктики

Росія посилить військову присутність в прикордонних областях в Арктиці через глобальне потепління.

Через танення арктичних льодів, які раніше утворювали природній державний кордон, Росія посилить військову присутність в Арктиці.

Про це посол МЗС РФ зі спеціальних доручень Антон Васильєв.

Раніше окремі ділянки російського кордону були природним чином захищені льодами. Однак глобальне потепління загрожує цю ситуацію змінити, і для охорони кордонів Росія відправляє до Арктики військових.

Васильєв підтвердив домагання Москви на провідну роль в Арктиці, проте подібні гучні заяви розраховані радше на внутрішньополітичний ефект. ООН не поспішає виносити рішення про розмежування ділянок морського дна між арктичними державами.

Конвенція ООН з морського права від 1982 року надає прибережним державам право контролю над континентальним шельфом морським (морське дно і надра підводних районів, що знаходяться за межами територіальних вод держави). Для реалізації цього права країні необхідно подати заявку в спеціальний міжнародний орган - Комісію ООН з кордонів континентального шельфу.

В даний час так звана арктична п'ятірка (Канада, Данія, Норвегія, Росія і США) ведуть активну боротьбу за контроль над шельфом. Вони організують арктичні експедиції для того, щоб довести право на більшу частину арктичного шельфу, ніж та, якою вони сьогодні можуть розпоряджатися. У 2001 році Росія стала першою з п'яти арктичних країн, що звернулася із заявкою про розширення меж свого континентального шельфу понад стандартного 322-х кілометрового ліміту.

У той же час державне РИА "Новости" з посиланням на того ж Васильєва викладає набагато більш миролюбну позицію Росії. Представник РФ в Арктичному раді заявив, що в ситуації, коли йде глобальне потепління і танення льодів, обмінюватися інформацією набагато важливіше, ніж конфліктувати.

"Вчені прийшли до висновку, що якщо все продовжуватиметься так само, як зараз, то вже в цьому столітті ми можемо спостерігати ситуацію, коли весь Північний Льодовитий океан буде вільний від льоду. Причому з чималою вірогідністю, це може відбутися вже в найближчі 30 - 40 років ", - сказав також Васильєв.

На конференції виступив і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Глава уряду закликав не вірити прогнозам про майбутні конфлікти за ресурси Арктики. "Доводиться стикатися ... з різного роду футуристичними прогнозами про прийдешню битву за Арктику. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації в регіоні, робимо свої відповідальні прогнози і ясно бачимо, що більшість подібних страшних сценаріїв по Арктиці не мають під собою реального грунту", - сказав Путін.

Він зазначив, що в Арктиці дійсно перетинаються серйозні геополітичні та економічні інтереси. Однак, за його словами, всі існуючі питання, включаючи питання континентального шельфу, можуть бути вирішені в дусі партнерства. Глава уряду заявив, що Росія прагне до зміцнення зв'язків зі своїми сусідами "по загальному арктичному дому".

Нагадаємо, Росія планує в 2012 році подати в профільну комісію ООН заявку на розширення меж свого шельфу в Арктиці, повідомив віце-прем'єр Росії Сергій Іванов.

Крім того, Росія може отримати право розробляти родовища нафти і газу в трикутнику Чукотка - Мурманськ - Північний Полюс. За словами Іванова, днями стартувала друга наукова експедиція для обґрунтування претензій щодо розширення меж шельфу. Її мета - довести, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва, які тягнуться до Гренландії, є геологічним продовженням російської території.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство оборони РФ займається формуванням спецбригад для захисту економічних та інших інтересів країни в Арктиці.

Читайте також:

Канада готує масштабні військові навчання у Арктиці

Москва відправляє в Арктику армію охороняти російську нафту

Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: