Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Держдума Росії поклала вину за розстріл поляків у Катині в 1940 році на Сталіна та інших радянських керівників.

Катинська трагедія_1
AFP
Вшанування пам'яті жертви Катинської трагедії 1940 року
Держдума Росії прийняла заяву, в якій поклала відповідальність за розстріл польських громадян у Катині в 1940 році на керівництво Радянського Союзу.

"Катинський злочин було скоєно за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників", - йдеться в заяві.

Нижня палата російського парламенту висловила "глибоке співчуття всім жертвам необґрунтованих репресій, їх рідним і близьким".

Депутати також наголосили, що "технологія масових вбивств" відпрацьовувалася на тисячах радянських громадян, розстріляних у Катині в 1936-1938 роках.

Держдума в своїй заяві висловлює надію на "початок нового етапу у відносинах між нашими країнами, які будуть розвиватися на основі демократичних цінностей".

У заяві також йдеться про необхідність продовжити вивчення архівних документів і уточнювати списки загиблих.

Нагадаємо, російська Генпрокуратура 23 вересня передала польській стороні 20 томів кримінальної справи про розстріл польських офіцерів у Катині в 1940 році.

Серед переданих матеріалів - списки військовополонених, протоколи допитів, історії хвороб, свідоцтва про смерть і акти про поховання. Передача документів була проведена у відповідь на запит Польщі про надання правової допомоги.

У грудні 2008 року ФСБ Росії вже передавала Польщі документи "Катинської справи". Тоді росіяни пояснили, що єдиного архіву документів у цій справі не існує, і значна частина паперів була знищена ще в 1950-ті роки.

"Катинська справа" про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею.

Зазначимо, у результаті масового розстрілу в Катині в 1940 році загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно.

Читайте також:

Москва передала Варшаві нові документи про розстріл поляків в Катині

Литва почне трибунал над сталінізмом

Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

Черчілля звинуватили в причетності до мільйонів голодних смертей

ВідеоРосія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: