Росія заявила, що у загибелі Качинського винна лише Польща

Російське керівництво в черговий раз звинуватило Польщу в спробі покласти частину провини за загибель Ту-154 польської делегації на диспетчерів аеропорту в Смоленську.

Росія висловила невдоволення спробою польської сторони покласти частину провини у катастрофі Ту-154 на диспетчерів смоленського аеропорту.

Міністр транспорту Росії Ігор Левітін висловив жаль у зв'язку з тим, що в остаточній доповіді, представленому комісією МВС Польщі, йдеться про помилки не тільки польських пілотів, а й російських диспетчерів, а також про те, що аеропорт не був повністю підготовлений до прийому рейсу.

"Російська сторона абсолютно відкрито, керуючись тільки професіоналізмом, спираючись на факти, а не на їх трактування або якісь гіпотези, вела розслідування жахливої ​​трагедії з літаком президента Республіки Польща. У цій роботі не йшлося про будь-який поділ провини або відповідальності", - повідомив Левітін.

Російські міністр знову послався на те, що диспетчери не могли втручатися в прийняття рішення про посадку, тому що в противному випадку "порушили б норми міжнародної практики".

У остаточній доповіді, представленій 29 липня комісією під головуванням міністра внутрішніх справ Польщі Єжи Міллера, не використано слово вина, однак йдеться як про численні помилки пілотів і їх недостатню підготовку, так і про невідповідність найпростішим нормам умов в аеропорту Смоленська і недостатньо чіткі інструкції диспетчера.

Серед іншого польська комісія зазначила, що диспетчер не повідомив даних про нижню межу хмар, у зв'язку з чим пілоти не знали, що не побачать смугу навіть на висоті в 50 метрів, а в аеропорту були несправні близько третини всіх освітлювальних приладів.

Заступник голови технічної комісії Міжнародного авіаційного комітету (МАК) Георгій Ячменев заявив про вино польського екіпажу, додавши, що літак, який розбився під Смоленськом, мали вести інші пілоти, але їх замінили напередодні польоту.

У січні цього року МАК оприлюднив остаточний звіт про результати технічного розслідування катастрофи літака Качинського.

Безпосередньою причиною катастрофи російські фахівці визнали рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а також недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу.

Раніше Міністр оборони Польщі Богдан Кліх подав у відставку після публікації заключного звіту польської слідчої комісії про причини катастрофи президентського Ту-154М, в результаті якої в квітні 2010 року загинув глава держави Лех Качинський і ще 95 людей.

За підсумками власного розслідування Росія поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, які були "під тиском" з боку начальства і вирішили не йти на запасний аеродром попри погані погодні умови.

ВідеоАварія літака Качинського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: