Росія відпрацювала ядерний удар по Польщі

Російсько-білоруські військові навчання викликали обурення у Польщі. Депутати Сейму поскаржилися на Москву в Європу.

Нещодавні спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2009" викликали скандал у Польщі.

Як з'ясувало видання Wprost, за сценарієм саме Польща виступала як потенційний агресор. Під час навчань проводилися запуски ракет, було відпрацьовано завдання ядерного удару, а також російські військовослужбовці також штурмували "польський" пляж і атакували газогін.

Окрім цього, за сценарієм військові приборкували акції протесту нацменшин в Білорусі. У цій країні проживає значна польська діаспора.

У зв'язку з цим, польський депутат Кароль Карські звернувся зі скаргою в Єврокомісію. Він зажадав присвятити парламентське засідання розбору російських військових ігор. Крім того, польські парламентарії звернули увагу, що навчання пройшли якраз на 70-у річницю радянської окупації Польщі.

"Нам не сподобався сценарій навчань, а їх назва нагадує часи Варшавського договору", - підкреслив керівник президентської адміністрації Владислав Стазяк.

Водночас міністр оборони Польщі Богдан Клич обмежився короткою заявою: "Це демонстрація сили. Ми відстежуємо навчання, щоб мати уявлення про те, що планується".

До речі, Латвія раніше висловила впевненість, що під час військових навчань у Білорусі російські війська відпрацьовували захоплення Балтійських країн.

Навчання під назвою "Захід-2009" пройшли у вересні в Калінінграді та на території Білорусі, в них брали участь 13 тисяч військовослужбовців з Росії та Білорусі. До речі, білоруська опозиція виступила категорично проти "російської окупації", але мітинг у Мінську був жорстоко розігнаний ОМОНом.

За легендою, російські і білоруські війська мали зупинити умовного супротивника, що наступає із заходу, який до цього моменту вже встиг уклинитися углиб країни, і потім нанести вирішальний контрудар.

Читайте також:

Латвія звинуватила Росію у підготовці військової агресії проти країн Балтії

Білоруси звинуватили Росію в "повзучій" окупації

Росія і Білорусь відрепетирували оборонну війну проти Заходу

Білоруси попросили Мєдвєдєва "не будити в них партизан"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: