Росія затопить Міжнародну космічну станцію в 2020 році

Роскосмос домовився з міжнародними партнерами затопити МКС в 2020 році. Надалі вчені хочуть "одразу замахнутися на Місяць і Марс".

Міжнародна космічна станція (МКС) після 2020 року повторить долю легендарної російської станції "Мир": вона буде зведена з орбіти і затоплена в океані.

"МКС після того, як вона завершить існування, ми змушені будемо затопити. Залишати її на орбіті не можна, це дуже складний, важкий об'єкт. Багато сміття від нього може бути", - повідомив заступник керівника Федерального космічного агентства Віталій Давидов.

За його словами, Роскосмос уже домовився з міжнародними партнерами про терміни затоплення МКС.

"Ми домовилися з нашими партнерами, що станція буде експлуатуватися приблизно до 2020 року. Спочатку закладалося 15 років. З 1998 року минуло 13 років, але потенціал станції набагато більший", - розповів він.

Відповідаючи на запитання, чи буде побудована нова космічна станція, Давидов сказав: "Варіантів є декілька. Можна, звичайно, станцію не створювати, а спробувати одразу замахнутися на Місяць, на Марс..."

На його думку, в найближчому майбутньому освоєння Місяця і Марса неможливо за допомогою тільки лише автоматичних систем.

"Автоматичний апарат, звичайно, дешевший, це менш витратна річ, більш безпечна, але якщо говорити про серйозне освоєння Місяця або Марса, то в найближчі десятиліття без людини ми не обійдемося. Почнемо з автомата, а потім обов'язково піде космонавт", - пояснив він.

Нагадаємо, з 21 липня усі польоти на МКС контролюються Росією. Монополія на "космічне таксі" виникла через завершення космічної програми NASA з експлуатації шатлів. Політ останнього в історії американського космічного човника Atlantis успішно завершився 21 липня.

Читайте також:

Шатл Atlantis востаннє прилетів на Землю

Американці заявили, що росіяни виграли у них космічну гонку

Астронавт, порушивши правила безпеки, зробив унікальні ФОТО шатла на орбіті

Люди висадяться на Марс через 20-30 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: