У Росії назвали США лицемірами через санкції щодо хімзброї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Москві вважають, що дії влади США загрожують цілісності Конвенції по забороні хімічної зброї.

Москва вважає лицемірними спроби США звинуватити Росію в неповному знищенні запасів хімічної зброї.

Про це йдеться на сайті російського МЗС.

У відомстві назвали звинувачення в причетності до отруєння в британському Солсбері Сергія і Юлію Скрипаль спробою представити РФ безвідповідальною у плані виконання міжнародних зобов'язань країною.

Російські дипломати написали, що Держдепартамент нібито ігнорує те, що Росія завершила програму зі знищення хімзброї.

"Така постановка питання виглядає особливо лицемірною з урахуванням того, що США не поспішають зі знищенням свого арсеналу хімічної зброї та залишаються єдиною країною-учасницею Конвенції про заборону хімічної зброї, яка володіє значними запасами бойових отруйних речовин", - йдеться у повідомленні російського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, у Росії через повідомлення про майбутні американські санкції почав падати рубль та акції великих підприємтсв. Зокрема, рубль почав активно падати в середу, 8 серпня, через новину про подробиці американського законопроекту про нові санкції проти Росії. "Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля 2018" пропонує об'єднати всі американські обмеження проти РФ в одну базу, створити спеціальний санкційний офіс і визнати Москву "спонсором тероризму". Про це пише РБК.

Згодом стало відомо про ще одну порцію американських обмежувальні заходів проти Росії – через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері. Нові обмеження наберуть чинності орієнтовно 22 серпня. У Державному департаменті США введення нових санкцій пояснили тим, що Росія, яку Вашингтон вважає винною в отруєнні, порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину "Новачок". Анонсовані санкції стосуватимуться заборони на експорт до Росії товарів, які можуть бути пов'язані з національною безпекою. Тобто заборона діятиме на постачання електронних пристроїв та їхніх компонентів, у тому числі й тих, що використовуються в авіаційній галузі. Про це пише Reuters.

У США пригрозили Росії й другою порцією санкцій - у разі, якщо протягом трьох місяців Москва не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів. Другий етап обмежувальних заходів передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, заборону авіакомпанії "Аерофлот" літати до США, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції