Росіяни вивели на орбіту "Глонасс-К" - "вбивцю GPS"

Перший запуск космічного апарату нового покоління "Глонасс-К" пройшов успішно. Таким чином, російська система супутникової навігації практично готова конкурувати з американською GPS.

Космічні війська Росії успішно вивели на орбіту та взяли під контроль космічний апарат нового покоління "Глонасс-К".

"Глонасс-К" був запущений з космодрому Плесецьк вранці 26 лютого. Його вивела на орбіту ракета-носій "Союз-2.1б" за допомогою розгінного блоку "Фрегат".

Після відокремлення від ракети апарат узяли на управління центр випробувань і управління космічними засобами імені Титова. З космічним апаратом встановлена і підтримується стійка телеметрична зв'язок. Бортові системи супутника функціонують нормально.

Це перший запуск космічного апарату нового покоління "Глонасс-К".

Вперше космічний апарат системи ГЛОНАСС був запущений з космодрому Плесецьк. До цього всі запуски цих супутників проводилися з космодрому Байконур. Крім того, також вперше для запуску супутника системи ГЛОНАСС застосовувалася ракета-носій середнього класу "Союз-2.1б".

Попередній запуск супутника системи ГЛОНАСС завершився невдало. Ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками , які повинні були завершити формування російської глобальної навігаційної системи ГЛОНАСС, стартувала 5 грудня 2010 з космодрому Байконур.

Однак виведені на орбіту вони не були - після вдалого старту супутники впали у Тихий океан в 1,5 тисячі кілометрів на північний-захід від Гонолулу.

ГЛОНАСС - ГЛобальна НАвігаційна Супутникова Система - одна з двох функціонуючих на сьогодні систем глобальної супутникової навігації. Основою системи повинні бути 24 супутники, що рухаються над поверхнею Землі в трьох орбітальних площинах.

Цей проект задуманий альтернатива американській GPS (Global Positioning System).

Після вдалого запуску орбітальне угруповання навігаційної системи ГЛОНАСС нараховує 21 супутник, у липні і жовтні 2011 року передбачається вивести ще два космічні апарати.

Читайте також:

Три російські супутника впали у Тихому океані

У Росії розробили свій аналог iPhone4

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Росіяни стежитимуть за своїми коровами та козами з космосу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: