"Російських шпигунів " депортували зі США

Десятьох таємних агентів російської розвідки депортували зі США. У відповідь на це Москва погодилася звільнити чотирьох ув'язнених, засуджених за шпигунство на користь Заходу.

Процес у справі 10 так званих "російських шпигунів" у США завершився рішенням суду негайно депортувати усіх затриманих. У п'ятницю вранці їх вислали в Росію. Вони вилетіли з Нью-Йорка чартерним спецрейсом, організованим американським урядом.

Рішенням суду Майкл Зоттолі (Михайло Куцик), Патрісія Міллз (Наталія Переверзєва), Михайло Семенко, Анна Чепмен, Вікі Пелаес, Хуан Лазаро (Михайло Васенко), Річард і Синтія Мерфі (Володимир та Лідія Гурієви), Дональд Хітфілд (Андрій Безруков) і Трейсі Фоулі (Олена Вавілова) були засуджені до термінів, які відбули в ув'язненні з моменту арешту 27 червня 2010.

Раніше вони визнали, що діяли як незареєстровані агенти іноземної держави. Їм заборонено намагатися повернутися до США. "Вони погодилися, що ніколи не повернуться в США без попереднього дозволу генерального прокурора", - повідомила федеральна суддя Кімба Вуд.

Міністерство юстиції США заявило, що у відповідь на депортацію затриманих Росія погодилася звільнити чотирьох ув'язнених, засуджених за шпигунство на користь Заходу. В адміністрації російського президента це підтвердили.

Дмитро Мєдвєдєв вже підписав указ про помилування Ігоря Сутягіна, Сергія Скрипаля, Олександра Запорожського і Геннадія Василенко. Всі вони раніше були засуджені за зраду батьківщини та шпигунство на користь західних країн.

Високопоставлені представники Держдепартаменту США повідомили, що помилування саме цих чотирьох людей не означає, що вони працювали на американську розвідку або співпрацювали з США яким-небудь іншим чином. Представники Держдепартаменту підтвердили тільки, що ці люди відбували покарання за подібними звинуваченнями і змушені були дати свідчення.

Як йдеться у заяві МЗС Росії, Служби зовнішньої розвідки і Центрального розвідувального управління США при досягненні угоди діяли "виходячи з міркувань гуманітарного характеру та розвитку конструктивного партнерства".

У свою чергу в коментарі державного обвинувача з боку США Пріт Барара говориться, що прокуратурі "вдалося досягти справедливості на міжнародному рівні, що укріпило національну безпеку Сполучених Штатів Америки". Розслідування у справі російських агентів названо в заяві "історичним".

Швидкість, з якою Росії і США вдалося досягти угоди про обмін шпигунів, можна назвати рекордною.

Доля одинадцятого обвинуваченого, затриманого на Кіпрі та відпущеного під заставу Крістрофера Метсоса, залишається невідомою. Після звільнення він зник у невідомому напрямку.

Читайте також:

Всі "російські шпигуни" визнали себе винними в суді

"Російська Мата Харі" полювала за британськими принцами Уїльямом та Гарі

Відпущений під заставу "російський шпигун" втік з Кіпру

ФБР вивчає "Однокласники": російські шпигуни засвітилися в Інтернеті

Відео"Російських шпигунів " депортували зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: