Російсько-грузинська війна 08.08.08 - минуло три роки

8 серпня минуло три роки з дня початку війни у Південній Осетії, яка тривала 5 днів і забрала кілька сотень життів.

8 серпня минуло три роки з дня офіційного початку російсько-грузинської війни. Акції пам'яті, присвячені трагічним подіям серпня 2008 року, проходять у Росії, Грузії та Південній Осетії.

У ніч на 8 серпня 2008 року грузинські війська обстріляли столицю Південної Осетії – місто Цхінвалі. Москва заявила, що має захищати мешканців республіки, багато з яких отримали російське громадянство, і ввела в Південну Осетію свої війська.

ДМИТРО МЄДВЄДЄВ РОЗКРИВ СЕНСАЦІЙНІ ПОДРОБИЦІ ВІЙНИ З ГРУЗІЄЮ

Бойові дії тривали п'ять днів. У ході сутичок загинули кілька сотень людей, досі точна цифра не встановлена – учасники конфлікту надають різні дані про кількість жертв. Загальна кількість біженців, за оцінками ООН, склала 158 тисяч людей.

Наприкінці серпня Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив обидві закавказькі республіки окупованими територіями.

На Патріарших ставках у Москві після хвилини мовчання запустили на воду 387 запалених свічок (стільки життів забрала "п'ятиденна" війна за даними Росії).

Жалобні заходи пройшли вночі і в Південній Осетії. Люди із свічками в руках зібралися перед Храмом Різдва Пресвятої Богородиці в Цхінвалі. У небо над містом піднялися сотні ліхтариків в пам'ять про жертви війни.

У Грузії розпочався тиждень пам'яті війни "08.08.08". За даними Тбілісі, з грузинського боку внаслідок війни загинули 413 людей, з них 166 військових, 16 поліцейських і 220 цивільних осіб. Поранено було 2 тисячі 234 людини.

Ініціатори акції хочуть, щоб люди всіх професій об'єдналися для благодійництва і наділи як символ пам'яті значки у вигляді квіток червоних маків та майки із зображенням маків, які активно продаються в магазинах. Виручені таким чином гроші підуть на освіту дітей, батьки яких загинули під час війни.

Читайте також:

Дмитро Мєдвєдєв розкрив сенсаційні подробиці війни з Грузією

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

У війні з Грузією третина російських солдат загинули через "дружній вогонь"

Рада Європи засудила Росію за війну в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: