Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розгадана таємниця загибелі Юрія Гагаріна

Дослідники встановили, що під час польоту сталася розгерметизація кабіни винищувача, в якому летів Юрій Гагарін та його тренер.

Група незалежних експертів назвала нову версію загибелі Юрія Гагаріна: під час польоту на учбово-тренувальному винищувачі Міг-15 перший радянський космонавт неправильно зреагував на розгерметизацію кабіни літака. Екстрена ситуація на борту виникла через незакритий вентиляційний кран.

Фахівцям, які присвятили довгі роки розслідуванню авіакатастрофи, стали відомі несподівані подробиці події.

Ці факти, на їхню думку, здатні пролити світло на загадкову смерть Гагаріна і його тренера Володимира Серьогіна, які розбилися 27 березня 1968 року під час тренувального польоту. Після аварії була створена урядова комісія з розслідування причин падіння літака, але висновки комісії були засекречені.

Керівник групи дослідників, полковник ВПС у відставці, колишній співробітник Національного інституту експлуатації і ремонту авіаційної техніки Ігор Кузнєцов, впевнений, що досвідчені пілоти загинули внаслідок паніки, яка охопила їх після розгерметизації кабіни винищувача.

За словами Кузнєцова, надзвичайна ситуація виникла через незакритий вентиляційний кран. Не встигнувши адекватно оцінити ситуацію, льотчики на висоті близько 3 тисяч кілометрів ввели літак в дуже круте піке і знепритомніли від різкого перенавантаження, пише The Telegraph.

Кузнєцов стверджує, що буквально за лічені хвилини до катастрофи пілоти були досить спокійні і не повідомляли про несправності.

На думку дослідницької групи, вентиляційний кран залишив незакритим інший пілот, який літав на винищувачі перед Гагаріним і Серьогіним. При цьому досі вважалося, що протягом кількох днів до загибелі цей Міг-15 використовував тільки Юрій Гагарін.

Як відомо, до сьогодні причини і обставини катастрофи, в якій загинув перший космонавт СРСР, залишалися нез'ясованими і викликали багато різних чуток, зокрема і таку, що керівництво країни вирішило позбутися національного героя.

Читайте також:

In memoriam. Помер перший український космонавт

Перша французька жінка-космонавт хотіла накласти на себе руки

Путін знайшов фальсифікації в підручниках з освоєння космосу

"Перший космічний клоун" переніс невагомість краще, ніж космонавти

Залиште свій коментар

Вибір редакції