Саркозі втратив контоль над сенатом Франції

Вперше за 50 років ліві отримали більшість у французькому Сенаті.

Французькі ліві за сім місяців до президентських виборів святкують перемогу на виборах в Сенат, за підсумками яких вони вперше в історії П'ятої республіки (з 1958 року) отримали абсолютну більшість у верхній палаті парламенту.

У неділю у Франції відбулися вибори половини складу верхньої палати парламенту, представники 44 виборчих округів вибирали 170 з 348 сенаторів.

За підсумками виборів, ліві додатково отримали щонайменше 23 місця у верхній палаті, що в цілому принесло їм 175 сенатських мандатів.

Вибори у французький Сенат непрямі, на них голосували близько 72 тисяч осіб, 95% з яких - депутати чи делегати муніципальних рад, а решта 5% - депутати регіональних рад, рад департаменту і депутатів від виборчих округів.

"Сьогодні, 25 вересня, увійде в історію. Вперше в історії П'ятої республіки в Сенаті відбудеться така зміна. Ліві перемогли на виборах в Сенат, завдавши правим удар", - сказав голова групи Соцпартії в Сенаті Жан-П'єр Бель.

З його слів, своїм голосуванням виборці показали, що вони хочуть бачити більш сучасний Сенат, який перестане виконувати накази і розпорядження і буде повною мірою грати свою законодавчу роль.

Один з лідерів соціалістів Франсуа Олланд заявив, що поразка правих на сенатських виборах ознаменує розпад політичної системи президента Франції Ніколя Саркозі, який відтепер стане президентом, який втратив більшість у Сенаті.

"Для правих це не просто невдача, це травма", - сказав Олланд, який є одним з можливих кандидатів від Соцпартії на майбутніх у квітні-травні 2012 року президентських виборах.

Водночас він застеріг від передчасної ейфорії лівих, оскільки вони й раніше були здатні здобувати перемоги на проміжних виборах, але при цьому зазнавали поразки на президентських.

Інший можливий кандидат від соціалістів Сеголен Руаяль назвала поразку правих покаранням за їх сувору політику.

Зі слів Руаяль, результат виборів демонструє відмову місцевих депутатів і делегатів муніципальних рад від "несправедливої ​​і неефективної системи Саркозі, яка занурює країну в найважчу в історії економічну і моральну кризу".

"Це історична, приголомшлива перемога лівих", - заявила, у свою чергу, ще один з лідерів Соцпартії Мартін Обрі. Вона також зазначила, що голосуванням виборщики показали своє ставлення до політики правлячої партії.

Зі слів прем'єр-міністра Франції Франсуа Фійона, зростання кількості представників опозиції в Сенаті зумовлене розбіжностями прихильників правих у ряді регіонів, а також результатами місцевих виборів, на яких перемогли ліві.

"Момент істини настане наступної весни. Сьогодні ввечері почалася битва, і результати сенатських виборів говорять нам про те, яку самовіддачу ми повинні будемо проявити", - йдеться в поширеній в неділю заяві Фійона.

Голова уряду закликав відкинути розбіжності і об'єднатися всіх тих, хто поділяє цінності президентської більшості.

У свою чергу, генеральний секретар УМЗ Жан-Франсуа Копе також зазначив, що поразка на виборах в Сенат була очікуваною з урахуванням постійних поразок правих на місцевих виборах з 2004 року.

З його слів, правляча партія "взяла до відома" результати виборів, які, безумовно, розчарували, але не здивували.

На думку Копе, результати виборів в Сенат жодною мірою не є підтвердженням відмови виборців від підтримки правлячої партії. Звертаючись до своїх опонентів, він закликав їх не обманювати себе, оскільки боротьба ще тільки попереду.

"Справжнє рандеву буде на наступний рік на президентських і парламентських виборах, коли всі виборці прийдуть до урн для голосування", - сказав Копе.

Він також зазначив, що велике значення будуть мати вибори нового голови Сенату, які пройдуть 1 жовтня.

Читайте також:

ВідеоСаркозі втратив контоль над сенатом Франції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: