Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сирія звинуватила США у свідомій підтримці ІД

Дамаск вимагає координації дій міжнародної коаліції із офіційною владою.

Сирія звинувачує США у свідомій підтримці терористів ІД через обстріли урядових сил.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Сирії Валід аль-Моуалем під час виступу на Генеральній асамблеї ООН, повідомляє Укрінформ.

"Сирія рішуче засуджує авіаудар літаків США по позиціях сирійської армії поблизу аеропорту Дайр-аз-Зауру 17 вересня, який дозволив ІДІЛ отримати контроль над територією. Уряд Сирії сповна покладає відповідальність за цю агресію на США, оскільки факти свідчать, що це був свідомий напад, а не помилка, навіть якщо Вашингтон стверджує протилежне", - наголосив Моуалем.

За його словами, це свідчить про співпрацю США та терористів ІД.

"Ця підступна агресія явно доводить, що США та їх союзники пов'язані із ІДІЛ та іншими збройними терористичними організаціями", - заявив заступник міністра закордонних справ Сирії.

Він додав, що Дамаск підтримує зусилля міжнародної коаліції по боротьбі із тероризмом, утім вимагає їх координації із офіційною владою Сирії.

"Ми завжди вітали всі міжнародні зусилля із боротьби з тероризмом у Сирії, але ми знову наголошуємо на необхідності координувати їх із урядом та армією Сирії, яка вже більше п'яти років бореться із тероризмом", - зазначив Моуалем.

Він також зауважив, що будь-які військові дії на території Сирії без погодження із офіційною владою будуть розцінені як порушення суверенітету.

"Без такої координації, будь-які дії будуть сприйняті як порушення суверенітету, кричуще втручання та порушення принципів Статуту ООН. Без цієї координації жодні дії не досягнуть справжніх результатів та лише погіршуватимуть ситуацію", - заявив представник МЗС Сирії.

Нагадаємо, 9 вересня між США та Росією була досягнена домовленість про перемир'я, яке набуло чинності 12 вересня. США і Росія погодили план, який повинен був призвести до зменшення насильства в Сирії і відновити рух до мирного врегулювання конфлікту в країні. Домовленості були досягнуті в результаті переговорів між держсекретарем США Джоном Керрі і главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, які тривали більше 14 годин у Женеві.

Однак перемир'я було порушене після того, як спочатку авіація міжнародної коаліції завдала удару по позиціях проурядових сирійських військ, а потім була знищена колона з гуманітарною допомогою, що прямувала до повстанців у Алеппо.

Reuters, посилаючись на американських чиновників, які цитували дані розвідки, повідомило, що над гуманітарним конвоєм в Сирії в той час, як в нього було поцілено, перебували російські військові літаки Су-24.

Залиште свій коментар

Вибір редакції