Слідчі озвучили попередню причину загибелі теплохода "Булгарія"

Експертиза показала попередню причину загибелі "Булгарії". Між тим при транспортуванні в док судно звалилося з триметрової висоти на правий бік, де планували знайти пробоїну, яка призвела до краху.

Попередня причина загибелі теплохода "Булгарія" - поганий технічний стан судна. Про це, за словами глави СК РФ Олександра Бастрикіна, свідчать попередні результати слідства. Для отримання більш точних даних призначена судово-технічна експертиза.

Однак її доводи можуть бути поставлені під сумнів - "Булгарія" при транспортуванні в док звалилася з триметрової висоти на правий бік, де планували знайти пробоїну, яка призвела до краху, з'ясували ЗМІ.

"Ми проводимо слідчі заходи з річковим регістром, управлінням у державному морському і річковому нагляду, з судноремонтним заводом, на якому "Булгарія" проходила обслуговування, з компанією-судновласником", - зазначив глава Слідчого комітету.

За його словами, "відоме коло посадових осіб цих організацій, які візували поряд з турфірмою і морським регістром документи, які можуть і, мабуть, повинні нести відповідальність за правопорушення".

Бастрикін наголосив, що "готується судово-технічна експертиза, яка буде проведена найбільшими фахівцями, в результаті якої ми отримаємо науково-технічний висновок про причини трагедії"

Тим часом достовірність експертизи затонулого судна може опинитися під сумнівом. "Известия" з посиланням на одного з високопоставлених чиновників пишуть, що при транспортуванні в плавучому доці "Булгарія" зірвалася з кранів і звалилася з триметрової висоти. Залізні підпірки розпороли правий бік теплохода, той самий, де планували виявити пробоїну.

В результаті цієї аварії док теж отримав значні пошкодження - "Булгарія" пробила внутрішню палубу судноремонтної споруди. "Тепер док навіть зануритися не може. Тобто нормальної роботи з кораблем не вийде."Булгарію" в таких умовах можна тільки розрізати на частини і вивезти на металобрухт", - вважає чиновник.

Факт падіння теплохода газеті підтвердили і в доці Куйбишевського затону, де кораблем зараз займаються слідчі та експерти.

Читайте також:

"Булгарію" підняли з дна Волги і завели в док

Більшість жертв "Булгарії" загинули через рятувальні жилети

Підтверджено загибель 120 людей під час аварії "Булгарії"

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: