Спецназ зайняв обидві мечеті, захоплені в Лахорі

Зараз район мечетей блокований поліцією. Тим не менш, за даними журналістів, час від часу ще чутні постріли.

Поліцейському спецназу Пакистану вдалося 28 травня зайняти обидві мечеті, захоплені раніше бойовиками під час п'ятничної молитви.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, зараз район мечетей блокований поліцією. Тим не менш, за даними журналістів, час від часу ще чутні постріли. Є дані, що в одній з мечетей залишаються декілька бойовиків, які намагаються продовжувати опір.

Місцеві телеканали повідомляють, що відповідальність за захоплення двох мечетей взяла на себе угрупування Техрік-е Талібан-і Панджаб (Рух талібів Пенджабу). Ця проталібська організація об'єднує низку радикальних угруповань східної пакистанської провінції Пенджаб.

За даними медиків, в ході перестрілки були вбиті, щонайменше, 30 осіб. Захоплено живими два терористи, один бойовик убитий, також захоплений пояс смертника, начинений вибухівкою.

Нагадаємо, група добре озброєних терористів 28 травня закидала гранатами будівлю мечетей секти Ахмаді в Лахорі і відкрила вогонь по тих, хто молився, а потім увірвалася всередину і захопила заручників. У мечетях у момент традиційної п'ятничної молитви знаходилося близько двох тисяч людей.

Як повідомлялося, обидві мечеті належать послідовникам мусульманської єретичної секти Ахмаді. Вона виникла в Пенджабі в кінці XIX століття, її засновник Мірза Гулам Ахмад намагався створити синкретичне вчення і звертався з проповіддю не тільки до мусульман, але і до представників інших релігій.

Нині членами цієї секти є близько чотирьох мільйонів пакистанців. При цьому Пакистан є єдиною мусульманською країною, яка не визнає послідовників Ахмаді мусульманами.

Читайте також:

Пакистанські бойовики захопили в заручники дві тисячі людей у мечетях

Пакистан заблокував YouTube та Facebook "за богохульство"

Лідер пакистанських талібів "воскрес" за кілька місяців після бомбардування

ВідеоПакистанські бойовики захопили в заручники дві тисячі віруючих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: