США визнали незалежність Південного Судану

США визнали незалежність Південного Судану, а також ООН пообіцяла прийняти нову країну найближчим часом у свої лави.

США заявили про визнання незалежності Південного Судану.

"Після такої боротьби народу Південного Судану Сполучені Штати Америки вітають народження нової нації", - заявив президент США Барак Обама.

"США продовжать підтримувати сподівання всіх суданців - які живуть на півдні та півночі, сході і заході. Ми будемо працювати разом з урядом Судану і Південного Судану для того, щоб забезпечити плавний і мирний перехід до незалежності. Для тих, хто слідує всім своїм зобов'язанням, відкривається шлях до більшого процвітання і нормальним відносинам зі США, в тому числі до розгляду можливості виключення Судану зі списку держав, що підтримують тероризм", - сказав Обама

Водночас, ООН розгляне запит Республіки Південний Судан про вступ до цієї організації найближчим часом, заявив голова Генасамблеї ООН Жозеф Дейс."Спільнота об'єднаних націй очікує, що незабаром до нього приєднається Південний судан, який щойно отримав незалежність. Генеральна Асамблея зробить необхідні кроки протягом найближчих кількох днів, щоб задовольнити рекомендацію РБ ООН про прийом до її лав Республіки Південний Судан", - зазначив він.Республіка Південний Судан стане 193-м членом ООН після вступу до цієї міжнародної організації.

Як повідомлялося раніше, 9 липня Південний Судан офіційно став суверенною державою - Республікою Південний Судан, проголосивши в суботу свою незалежність від Півночі країни.

Південний Судан став 54 державою Африки та 196 в світі.

Офіційне проголошення незалежності Південного Судану відбулося після завершення піврічного перехідного періоду, який розпочався після підбиття підсумків референдуму про відокремлення Півдня Судану від його північній частині.

Більше 98% жителів півдня під час плебісциту висловилися за створення самостійної держави на території Південного Судану, який кілька десятків років воював з урядом Півночі за свою незалежність.

Читайте також:

На карті світу з’явилася нова держава – Південний Судан

Північ і Південь Судану домовились про виведення військ зі спірного району

У Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

Південний Судан побудує нову столицю

Південний Судан обрав незалежність, поклавши край 20-річній ворожнечі

Екс-президент США спростував свої слова про Південний Судан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: