США звинуватили Росію в хабарництві у справі Бута

США звинуватили російських прихильників бінесмена Віктора Бута у використанні хабарів та впливу з метою перешкодити його екстрадиціі.

Російські прихильники підприємця Віктора Бута використовували гроші та вплив, намагаючись перешкодити його екстрадиції до США. Така точка зору міститься у секретних матеріалах, опублікованих інтернет-порталом WikiLeaks.

Зокрема, у представленому файлі міститься донесення посла США в Таїланді Еріка Джона, який заявляв прем'єр-міністру Таїланду Апсіхіту Ветчачиві про те, що Вашингтону відомі факти "хабарництва, що супроводжували справу Віктора Бута".

Крім того, за словами Джона, російські спецслужби планували викрадення двох співробітників американського управління з боротьби з наркотиками (DEA), пов'язаних з розслідуванням у справі Бута.

Разом з тим, в матеріалах WikiLeaks йдеться, що Вашингтону відомі кілька випадків дачі неправдивих свідчень про те, що Бут прибув до Таїланду з метою ведення "легального бізнесу з урядом королівства".

Ветчачива, у свою чергу, погодився розібратися з виявленими "порушеннями" і запросив імена чиновників, які, за словами Джона, брали хабарі.

Нагадаємо, що 18 листопада 2010р. суд по Південному округу штату Нью-Йорк залишив бізнесмена Бута під арештом без права на звільнення під заставу. Сам Бут не визнав своєї провини за жодним з пунктів звинувачення. Наступне слухання у справі екстрадованого у США російського бізнесмена відбудеться в січні 2011р.

Як повідомлялося раніше, Віктор Бут був затриманий 6 березня 2008р. в одному з готелів Бангкока (Таїланд) у результаті операції американських спецслужб. Прокуратура США 6 травня 2008р. пред'явила Буту звинувачення в тероризмі.

20 серпня 2010р. апеляційний суд Таїланду повідомив, що прийняв вердикт про екстрадицію Бута. За рішенням суду Бута повинні були екстрадіювати протягом трьох місяців до 20 листопада 2010р.

Проте, 16 листопада 2010. за згодою уряду Таїланду Бут був екстрадований до США на літаку американського управління з боротьби з наркотиками (DEA).

Влада США пред'являє. Буту звинувачення за чотирма пунктами, у тому числі: злочинну змову з метою вбивства американських громадян, злочинну змову з метою вбивства американських службовців, змова з метою придбання і використання зенітних ракет, а також змова з метою матеріального забезпечення або постачання ресурсами іноземних організацій, що зараховуються американською владою до терористичних.

У випадку, якщо провина росіянина буде повністю доведена, йому загрожує від 25 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Читайте також:

Терміновою екстрадицією Віктора Бута керував Обама

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

МЗС Росії дорікнув США в порушенні головного правила дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: