Територія Росії збільшилася

Територія Росії збільшилася

Ілюстрація

Величезна смуга суші піднялася на 5 метрів над рівнем Азовського моря, збільшивши територію Росії на 4 га. Ймовірніша причина події - зсуви тектонічних плит.

Ділянка морського дна піднялася на поверхню в районі Таманського півостріва. Величезні пласти глини і каменів піднялися приблизно на 5 метрів над рівнем Азовського моря в Темрюкському районі Краснодарського краю, утворивши цілий півострів, територією в 4 га.

Вчені припускають, що причиною утворення "нової землі" стали грязьові вулкани, що прокинулись, а сейсмологи уважно прораховують ймовірність землетрусів, стверджуючи, що у населення поки немає причин для паніки.

Величезна смуга суші довжиною 800 і шириною 50 метрів буквально виросла на тому самому місці, де всього тиждень тому плескалося Азовське море, повідомляє Lifenews.

Таким чином, площа Росії збільшилася на 4 гектара.

Відкриття зробили місцеві жителі, які розповіли геологам про нову землю.

- Ми дійсно зафіксували появу нового утворення, - розповів фахівець "Южморгеологіі" Павло Алексєєнко. - Можна з упевненістю сказати, що за кілька днів дно піднялося на 5 метрів над рівнем моря. "Суша" складається з твердої суміші глини, каміння, тектонічних утворень, всякого морського сміття. Нічого подібного на території Тамані ніколи не було!"

Поки вчені губляться в здогадах, що заме змусило таку кількість породи піднятися над рівнем моря, і будують різні гіпотези.

Сейсмологи припускають, що під впливом поки невідомої сили тектонічні плити почали сходитися і видавлювати шар глини.

Тиск, який міг привести в рух такий обсяг грунту, за найскромнішими підрахунками, повинен був дорівнювати 24 мільйонам тонн.

Проте поки залишається неясним, чому такі потужні підземні процеси не були зафіксовані спецобладнанням, при безперервному спостереженні за рухом земної кори.

- Зазвичай тектонічні порушення супроводжуються підвищенням рівня радону, - розповів начальник сейсмогеодінаміческого моніторингу "Южморгеологіі" Володимир Фоменко. - Однак у даному випадку радон відповідає нормі. Тому ми поки не можемо з упевненістю сказати, що ж все-таки відбулося.

На даний момент вчені пильно стежать за будь-якими змінами в показаннях приладів і продовжують шукати відповідь на запитання, що саме змусило морське дно піднятися на поверхню.

Читайте також:

Японський півострів змістився на 5 метрів

Землетруси терзатимуть планету ще 5 років

Колумбійське місто провалюється під землю

Японський землетрус розколов льодовик в Антарктиді

Повʼязані теми:

Наступна публікація