Турецький студент кинув черевиком у главу МВФ

Під час зустрічі зі студентами Стамбульського університету голова Міжнародного валютного фонду опинився у становищі Джорджа Буша, в котрого метнув черевиком журналіст.

У Стамбулі турецький студент кинув черевиком у директора Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кана.

Інцидент стався під час виступу Стросс-Кана перед студентами Стамбульського університету.

Порушник порядку встиг вигукнути: "Глава МВФ, геть з нашого університету!". Після цього поліція вивела його з зали.

Стросс-Кан знаходиться в Стамбулі в зв'язку з проведенням в цьому місті щорічного наради керівництва МВФ і Світового банку.

У східному світі кидання черевиком означає вищу ступінь зневаги.

Нагадаємо, що так звану традицію кидати черевиком у високопосадовців заснував іракський журналіст Мунтазер Аль-Зайді, котрий кинув свої черевики у тодішнього президента США Джорджа Буша.

За цей інцидент Аль-Зайді був засуджений до трьох років позбавлення волі, проте провів у в`язниці лише 9 місяців. Журналістові двічі скорочували термін покарання: вперше за відсутність судимостей, а в другій - за зразкову поведінку.

На своїй батьківщині журналіст став справжнім національним героєм. Палестинський шейх Ахмед Джовда вирішив прислати Аль-Зайді юну дівчину зі свого клану, яка буде усипана коштовностями і золотом. А єгипетська телекомпанія "Аль-Багдадія" протягом всього часу, поки журналіст знаходився під вартою, нараховувала йому зарплату. Власник компанії купив йому двоповерховий будинок з чотирма спальнями у фешенебельному районі Багдада.

Слідом за Джорджем Бушем від кинутого взуття в різний час постраждали президент Ірану, прем`єри Індії та Китаю. Крім того зявлялася інформація про те, що хтось кинув черевиком у президента Грузії Михайла Саакашвілі, проте сам він це заперечив.

Свою зневагу до світових лідерів висловили і в Москві, де російський молодіжний рух "Наші" пропонував усім охочим кинути черевик у портрети президентів України, Грузії, Естонії і екс-лідера США Джорджа Буша.

Читайте також:

Журналісту, що метнув черевик у Буша, подарують будинок та багату наречену

У голову Саакашвілі запустили черевиком

Студента, який кинув черевиком в китайського прем’єра, виправдали

У прем'єра Індії кинули кросівкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: