У Британії знайдена "чорна каса" Піночета

Знайдено, кошти, які Августо Піночет накопичив завдяки торгівлі наркотиками і зброєю. Більша частина казни знаходиться у золотих злитках.

Влада Чилі виявила банківські рахунки та депозити в інвестиційних фондах колишнього диктатора країни Августо Піночета.

Основна маса грошей, а це близько 1,7 мільярда доларів, міститься у приватних фінансових інститутах Сполученого королівства.

Виявлені кошти - це доходи від торгівлі наркотиками, зброєю, а також від проведеної в Чилі приватизації. Статок міститься у вигляді готівки, в золотих злитках, а також державних облігаціях низки західних країн та акції компаній.

Пошуки грошей Піночета ведуться за ордером іспанського суду, який ще в 1998 році розпорядився заморозити всі кошти чилійського генерала. Зараз чилійська влада розглядає можливість отримання доступу до цих коштів для їх можливої подальшої конфіскації.

Нагадаємо, Піночет помер у Чилі в грудні 2006 року. До цього він з осені 1998 року до весни 2000 року перебував під арештом у Великобританії за іспанським ордером. Проте британська влада після затяжного розгляду справи прийняли рішення не видавати його на підставі "поганого здоров'я".

Під час святкування свого 91-го дня народження Піночет заявив, що бере на себе політичну відповідальність за репресії у Чилі в роки його правління (1973-1990). Репресії торкнулися, за деякими даними, більш ніж 3 тисяч осіб, в основному супротивників режиму Піночета.

Читайте також:

У Чилі видані ордери на арешти 129 прибічників Піночета

Вдову Піночета виправдано

Людей Піночета переслідують

Черновецький радить Ющенку наслідувати приклад Піночета

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: