У катастрофі російського Ту-134 винен п'яний штурман

Розслідування оголило ще одну проблему російського авіатранспорту

Розслідування причин аварії 21 червня в Карелії Ту-134 авіакомпанії "РусЕйр" (загинули 47 осіб, у тому числі двоє громадян України) показало, що штурман загиблого екіпажу знаходився на борту в стані легкого сп'яніння, пише Сегодня.

Саме це завадило екіпажу прийняти правильне рішення - піти на друге коло. У документі оприлюдненому Міждержавним авіаційним комітетом (Москва) це описано так: "Причиною катастрофи при виконанні заходу на посадку в умовах, гірше метеорологічних мінімумів аеродрому, стало неприйняття екіпажем рішення про відхід на друге коло і зниження літака нижче встановленої мінімальної безпечної висоти при відсутності візуального контакту з вогнями наближення і наземними орієнтирами, що призвело до зіткнення літака з деревами і землею в керованому польоті". Незадовільна взаємодія в екіпажі виявилась в тому, що "командир повністю підкорився штурману, який виявляв підвищену активність і знаходиться в стані легкого алкогольного сп'яніння". МАК поки що не дав відповідь, як нетверезий штурман опинився на борту - або його допустили медики, що проводили передпольотні обстеження, або цього обстеження взагалі не було.

Щодо катастрофи під Ярославлем 7 вересня, в якій загинула хокейна команда "Локомотив", МАК заявив, що набрати потрібну для зльоту висоту літаку не дала "додаткова сила гальмування". Звідки вона взялася, експерти поки не повідомляють. Російські ЗМІ роздобули останній фрагмент переговорів екіпажу Як-42 до моменту його падіння. Відповідно цієї розшифровки, проблема була зі стабілізатором (можливо, застопорені керма висоти), а командир екіпажу дійсно передав керування 2-му пілотові, у якого було мало досвіду польоту на Як-42.

Читайте також:

Жахлива авіакатастрофа в Росії: 47 загиблих

Названо три попередні версії катастрофи Ту-134 в Карелії

Стали відомі імена українців, які загинули під час авіакатастрофи в Карелії

Серед загиблих пасажирів Ту-134 упізнані ще двоє українців

ВідеоНаслідки катастрофи Ту-134 в Карелії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: