У Малайзії помер останній суматранський носоріг

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вид майже вимер через браконьєрство.

У Малайзії повністю вимерли суматранські носороги – остання самиця на прізвисько Іман пішла з життя через онкологічну хворобу, повідомляє National Geographic.

Іман останні роки свого життя мешкала у місцевому заповіднику дикої природи. Перевезли її сюди 2014 року.

"Іману доглядали найкраще та приділяли їй багато уваги з моменту її завезення в березні 2014 року аж до моменту, коли вона померла. Більше ніхто не міг би зробити", - сказала Крістін Лів, міністерка туризму, культури та довкілля штату Сабах.

За останні два десятиліття кількість суматранських носорогів впала приблизно на 70% здебільшого через браконьєрство. Лише близько 80 особин цих тварин залишилося у всьому світі. Всі вони мешкають в Індонезії на ізольованих територіях. Суматранські носороги - самотні істоти. Вони невеликі порівняно з іншими видами носорогів, а самки народжують приблизно раз на три-п’ять років.

На думку фахівців, ізоляція цих тварин є найбільшою загрозою подальшому існуванню цього виду. У самиць суматранських носорогів часто можуть розвиватися кісти та міоми у репродуктивних органах, якщо вони задовго не можуть спаруватися. Саме це і стало причиною безпліддя та хвороби Іман.

Нагадаємо, раніше у Кенії помер останній у світі білий носоріг-самець. Судана, якому було 45 років, приспали в кенійському заповіднику після того, як його стан значно погіршився. Тепер лишилися лише дві самки північних білих носорогів, тож, скоріш за все, цей вид приречений на вимирання.

Відео В Африці помер останній білий носоріг

Самець був останнім на нашій планеті. Він міг врятувати свій вид від вимирання. Тепер у світі лишилися лише дві самички північних білих носорогів.

В Африці помер останній білий носоріг

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції