У Росії будуть брати відбитки пальців у гастарбайтерів з СНД

У громадян, які прибувають до РФ влаштовуватися на роботу, будуть брати відбитки пальців. А також будуть фотографувати при видачі дозволу на роботу.

Держдума РФ розгляне в другому читанні проект поправок до чинного федерального закону "Про правове становище іноземних громадян у РФ". Згідно з цим документом, у всіх жителів колишніх радянських республік, що бажають працювати в Росії, будуть брати відбитки пальців. Крім того, громадян, які прибувають до РФ згідно з угодою про безвізовий режим, будуть фотографувати при видачі дозволу на роботу.

Глава думського комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Володимир Плігін відзначив, що в підготовці поправок брали участь Мінекономрозвиток і Федеральна міграційна служба (ФМС). Розгляд нового законопроекту в другому читанні має відбутися 7 травня 2010 року. У лютому депутати прийняли цей документ у першому читанні.

На думку Плігіна, поправки дозволять скоротити корупцію у сфері трудової міграції, а також захистити інтереси російського ринку праці та інтереси іноземних громадян. Він також підкреслив, що оформити всі документи, необхідні для отримання дозволу на роботу, буде досить просто.

У лютому 2010 року статс-секретар ФМС Катерина Єгорова розповіла, що поправки торкнуться насамперед тих мігрантів, які працюють у фізичних осіб. До їх числа відносяться вихователі, садівники, сторожа та інший обслуговуючий персонал. Володимир Плігін підтвердив, що в даному випадку мова йде про роботи, не пов'язані з підприємницькою діяльністю.

Для отримання дозволу на роботу трудовим мігрантам потрібно буде оформити спеціальний патент. За нього доведеться заплатити 1000 рублів. За словами Плігіна, патент буде видаватися на термін від одного до трьох місяців. Згодом його можна буде продовжити на термін до одного року. Цей документ дозволить мігрантові трудитися на території того суб'єкта РФ, в якому він був виданий.

За оцінками експертів, на які посилається Володимир Плігін, щорічно в Росію приїжджають працювати близько 3,4 мільйона осіб. При цьому квота на залучення трудових мігрантів у 2010 році, затверджена в грудні прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним, складає 1,3 мільйона людей.

Згідно з даними ФМС, тільки в 2009 році в Росію в'їхали близько 13 мільйонів іноземців. Причому тільки з України приїхало 2850000 людей. Усього ж з цієї країни, а також з Узбекистану, Казахстану, Таджикистану і Молдови в 2009 році в Росію приїхало 70 відсотків всіх мігрантів.

Читайте також:

Вже у квітні українці здаватимуть відбитки пальців для в'їзду в ЄС

Генпрокуратура РФ запропонувала зняти відбитки пальців у всіх мешканців країни

Відбитки пальців для отримання візи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: