У Росії пиво офіційно прирівняли до горілки

З 2013 року в Росії буде заборонено продавати пиво на зупинках та у кіосках і вживати його у громадських місцях, в тому числі у парках та на пляжах.

З 1 січня 2013 року в Росії алкоголем вважатиметься напій із вмістом спирту від 0,5%. З 23:00 до 8:00 алкоголь (до якого віднесли і пиво) у роздріб продаватися не буде, крім того, спиртне буде заборонено вживати в парках, на пляжах, у громадських місцях.

Відповідний закон про держрегулювання виробництва та обігу алкоголю 13 липня схвалила Рада Федерації Росії (7 липня його в третьому читанні ухвалила Державна дума).

Згідно з документом, тепер до спиртних напоїв належать вино, фруктове вино, лікерне вино, ігристе вино (шампанське), винні напої, пиво та напої, що виготовляються на його основі, а також алкогольна продукція із вмістом спирту 0,5%.

У зв'язку з цим росіяни висловили побоювання, що до списку потраплять кефір та квас, однак у Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що неалкогольних напоїв закон не торкнеться.

Точне визначення продукції, що містить 0,5% етилового спирту і відноситься до алкогольних напоїв, з'явиться в липні 2012 року. Тоді ж буде складено список напоїв, які містять зазначену частку алкоголю, але до спиртних напоїв не відноситимуться.

За новим законом, у роздріб алкоголь зможуть продавати тільки організації. Відпускати алкоголь уроздріб заборонено з 23:00 до 8:00. Алкогольна продукція буде супроводжуватися обов'язковою написом про її шкоду.

Право виробляти горілку віддається лише тим організаціям, статутний капітал яких перевищує 80 млн рублів (раніше цей показник тримався на рівні 50 млн).

Нагадаємо, масштабна антиалкогольна кампанія в Росії розпочалася з ініціативи президента Дмитра Мєдвєдєва: в нього "захопило дух" від підрахунку, скільки в середньому росіяни випивають пляшок горілки.

Концепція кампанії згодом затвердив прем'єр Володимир Путін. У рамках цієї кампанії держава розраховувала за десять років більш ніж удвічі знизити рівень пияцтва в Росії і домогтися повного зникнення нелегального алкогольного ринку.

Читайте також:

Антиалкогольна кампанія в Росії провалилася: горілку продають з вікон і через sms

РПЦ створить "благопристойні" нічні клуби, де молодь буде читати і думати

У Шотландії випустили пиво міцніше за горілку

Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: