У Росії почали виселяти переселенців з Донбасу

У Росії почали виселяти переселенців з Донбасу

У Росії почали виселяти переселенців з Донбасу

Фото: church.ua

У Татарстані запропонували біженцям знайти роботу і самим сплачувати за житло.

У Казані чиновники виселяють біженок з Донбасу з пунктів тимчасового розміщення.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Як зазначається, згідно з рішенням уряду РФ, із 5 грудня право на проживання у таких пунктах мають лише родини з неповнолітніми дітьми, які мають не більше одного працездатного члена сім'ї, та одинокі непрацездатних громадян, які постійно проживали в Донецькій і Луганській областях України.

За словами міністра праці, зайнятості та соціального захисту Татарстану Ельміри Закирової, втікачі від війни можуть знайти житло, якщо вийдуть на роботу, адже в республіці "близько 2,5 тис. вакансій із наданням місця проживання".

"Це або службове, або орендне, або відомче житло. Є всі можливості не просто працевлаштуватися, а й проживати. Причому вакансії пропонують великі промислові підприємства. Можна знайти роботу і в селі. Тим, хто готовий переїхати в сільську місцевість, пропонуються будинки для проживання сім'єю", - наголосила вона.

Також Закирова зауважила, що з початку АТО на Донбасі до Татарстану приїхали близько 9 тисяч біженців, нині ж лишилося 150 втікачів від війни.

Водночас жінки-біженки, серед яких є і дружини бойовиків, які зараз воюють на сході України, запевняють, що не можуть працювати, адже їм немає на кого залишити маленьких дітей.

"По суті, нас не виганяють на вулицю, ні, нам пропонують знімати квартиру там же, але за гроші. Наприклад, однокімнатну квартиру оцінили в 11 тисяч 500 рублів. Працювати я поки не можу, мені нема з ким залишити маленького, не можу кинути його на старших дітей - вони теж малюки", - поскаржилася одна з переселенок, дружина бойовика з Горлівки Валентина, найменшій дитині якої виповнився рік.

За її словами, вона нещодавно повернулася з рідного міста, де відвідувала чоловіка: "Я не для того народжувала дітей, щоб вони загинули під обстрілом... там тривають серйозні бої".

Інша біженка, Наталія Ніколаєва з Донецької області розповіла, що її виселяють через штамп у паспорті про одруження. Жінка має трьох дітей – 4, 6 та 10 років, але запевняє, що не бачила батька своєї старшої дитини уже вісім років.

Нагадаємо, раніше журналісти дізналися, як живуть переселенці із Донбасу на Західній Україні. Родина із Луганська була змушена виїхати з рідного міста через активну проукраїнську позицію.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація