У США закрили справу бен Ладена

Федеральний суд Нью-Йорка офіційно закрив справу "терориста номер один" в зв'язку з його смертю в результаті спецоперації США у Пакистані.

Федеральна влада США офіційно припинила кримінальне переслідування засновника терористичної мережі "Аль-Каїда" Усами бен Ладена, ліквідованого американськими спецслужбами у травні.

Як повідомляється, у п'ятницю, 17 червня, окружний суддя Люіс Каплан задовольнив клопотання федеральних обвинувачів про закриття справи проти бен Ладена за звинуваченнями в тероризмі. Це формальність, звичайна для випадків, коли обвинуваченого вже немає в живих.

У клопотанні про зняття з "терориста номер один" кримінальних звинувачень наголошується, що влада США має в своєму розпорядженні 100-процентні докази того, що ліквідовано саме бен Ладена.

За даними матеріалів, аналіз ДНК убитого, зроблений на військовій базі США в Афганістані, дозволяє зробити висновок, що тіло належало саме Бен Ладену.

"Вірогідність того, що убитий був ідентифікований помилково, сиановить близько одного на 11,8 квадрильйонів", - зазначено у документі.

Зазначимо, що закрита справа, містила близько 200 пунктів звинувачення.

Нагадаємо, вперше лідерові "Аль-Каїди" були пред'явлені офіційні звинувачення у федеральному суді США в червні 1998 року. Обвинувачувальний акт стосувався ролі бен Ладена у вбивстві 18 американських військовиків у Сомалі у 1993 році.

Пізніше до цього додалися звинувачення в підготовці вибухів в американських посольствах в Східній Африці в серпні 1998 року, жертвами яких стали 224 особи, та атака терористів-смертників на есмінець ВМС США Cole в 2000-му.

Примітно, що в списку офіційних звинувачень проти бен Ладена ніколи не фігурували теракти 11 вересня 2001 року.

Читайте також:

США пообіцяли убити нового главу "Аль-Каїди" як бен Ладена

У Пакистані заарештували інформаторів ЦРУ, які здали бен Ладена

Мисливець за скарбами вирішив знайти тіло бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: