В Абхазії обрали нового президента

У президентських виборах в Абхазії переміг Олександр Анкваб, який характеризується як прихильник зближення з Москвою.

Кандидат у президенти відколотої від Грузії Республіки Абхазія Олександр Анкваб набрав більше 51% голосів, що означає перемогу вже в першому турі.

Усього в виборах, за попередніми даними, взяло участь 75 тисяч осіб, повідомляє ВВС.

За повідомленнями з Сухумі, вибори пройшли, в цілому, спокійно. Аналітики кажуть, що великий відрив Анкваба від конкурентів дозволяє припустити, що вони не оскаржуватимуть результатів.

Дострокові вибори були оголошені після того, як у травні цього року помер глава республіки Сергій Багапш.

За президентське крісло боролися три кандидати: виконувач обов'язків президента Сергій Шамба, віце-президент Олександр Анкваб, а також опозиційний політик Рауль Хаджимба.

До виборів Анкваб займав пост віце-президента Абхазії, а з травня 2011 року виконував обов'язки президента - спочатку через важку хворобу Багапша, а потім і в зв'язку з його смертю.

У період з 2005 по 2010 рік на Анкваба було скоєно п'ять замахів, політик був двічі поранений. Жоден із нападів не був розкритий.

Анкваб характеризується як прихильник зближення з Москвою.

Уряд Грузії ще до проведення виборів зазначив, що вони не можуть вважатися легітимними, оскільки проходять з порушенням грузинського законодавства, в умовах окупації, і велика частина жителів Абхазії, будучи вигнаними зі своїх будинків, не може взяти в них участь.

Республіка Абхазія визнана тільки Росією, Венесуелою, Нікарагуа і Науру. Міжнародне співтовариство - в першу чергу, США та країни Євросоюзу - розглядає Абхазію як частину Грузії, окуповану російською армією.

Читайте також:

США визнали окупацію Росією Абхазії і Південної Осетії

"Кокосова республіка" Вануату підтвердила, що не визнає незалежність Абхазії

Європарламент визнав Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями

Росія хоче відібрати частину територій Абхазії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: