В Ермітажі знайшли замуровану скульптуру

Скульптуру "Раба-втікача" замурували в стіні музею і залишили записку.

У Державному Ермітажі Росії при проведенні електроремонтних робіт була знайдена замурована в стіні скульптура - робота Олександра Беклемішева "Раб-втікач" (1891). Про це повідомляється на сайті музею.

Скульптуру з тонованого під бронзу гіпсу в кінці квітня виявили електромонтажники Михайло Смирнов та Олексій Кукурудза, що встановлювали електрощит на майданчику другого поверху Церковної сходи Зимового палацу. Вийнявши дві цеглини зі стіни, вони побачили композицію, що зображає чоловіка і хлопчика. Прес-служба Ермітажу майже відразу повідомила про знахідку, однак який твір було знайдено, тоді було невідомо.

Визначити автора скульптури вдалося хранителю Відділу історії російської культури Ермітажу Ліні Тарасовій. Вона впізнала "Раба-втікача", оскільки в 2011 році Російський музей планує провести виставку робіт Беклемішева до 150-річчя художника, і долею твору вже цікавилася одна з організаторів виставки.

Було відомо, що в 1918 році скульптор передав "Раба-втікача" в дар Академії мистецтв, а в 1920-х роках робота потрапила до Музею революції, який на той час мав приміщення в Зимовому палаці. У каталозі "Скульптура і малюнки скульпторів кінця XIX - початку XX століття", випущеному Третьяковською галереєю в 1977 році, скульптурна група значиться як незбережена.

У стінному отворі поруч зі скульптурою був знайдений старий календар. На ньому опинився текст, який проливає світло на те, хто і коли замурував твір Беклемішева: "Скульптурна група, залишена в З. Д. музеєм Революції і замурована в дверні. Проріз, закрити кладкою з двох сторін у східній галереї З. палацу, лютий 1947 ". На звороті робочі залишили свої підписи і дату - 22 лютого 1947 року. Однак, навіщо "Раба-втікача" заховали в стіні, незрозуміло.

Читайте також:

Мистецтвознавці розсекретили "замасковану" картину Рафаеля

Мальта. Острів палаців і музеїв

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: