В Індії заборонили книгу про "бісексуала Ганді"

Книга "Велика душа: Махатма Ганді і його боротьба з Індією" ще не надійшла в продаж, проте кілька індійських газет опублікували рецензії на неї.

Уряд індійського штату Гуджарат заборонив книгу американського письменника Джозефа Лелівельда про Махатму Ганді. У романі лауреата Пулітцерівської премії, Ганді, за твердженнями преси, представлений расистом і бісексуалом.

Книга "Велика душа: Махатма Ганді і його боротьба з Індією" ще не надійшла в продаж, проте кілька індійських газет опублікували рецензії на неї. У своїх статтях літературні критики посилаються на більш ранні огляди колег із США та Великобританії.

Зокрема, критик Ендрю Робертс в рецензії для The Wall Street Journal згадує кілька моментів з книги, в яких мова йде про відносини між Ганді та його приятелем-німцем Германом Калленбахом. Зокрема, він вказує на наступні слова Ганді з його листа до Калленбаха: "Твій портрет [єдиний] стоїть на полиці в моїй спальні. Полиця стоїть прямо навпроти мого ліжка".

The Daily Mail звертає увагу на висловлювання ще з одного листа Махатми про те, що "вазелін і вата постійно нагадують про тебе". Крім того, видання цитує репліку, яка у романі належить Ганді: "Я не можу й уявити собі речі більш жахливої, ніж злягання чоловіка і жінки".

Коментуючи звинувачення в тому, що індійський лідер представлений в книзі бісексуалом, автор книги висловив різку незгоду з рецензентами. За словами Лелівельда, критики вирвали цитати з контексту, натомість він зовсім не прагнув виставити Ганді расистом, а слово "бісексуал" в його роботі взагалі жодного разу не згадується.

Тим не менш, заборону на друк, продаж або цитування в ЗМІ книги схвалили всі депутати Гуджарата, назвавши книгу "збоченою" та тою, що "суперечить здоровому глузду". До них приєдналися законодавці зі штату Махараштра. Представники регіону вже направили запит в Мумбаї - столицю штату - з проханням накласти заборону на книгу по всій країні.

Гомосексуалізм в Індії до 2009 року був кримінально караним діянням. З цим пов'язано вкрай стримане ставлення індусів до даної теми.

У той же час індійський письменник Ранджіт Хоскоте, який виступає за свободу слова і самовираження, заявив, що в цій історії винні критики. Вони, на його думку, неправильно витлумачили книгу, яку навіть не читали.

Читайте також:

Уряд заборонив геям і лесбіянкам змінювати стать

Держдеп США заборонив називати батьків "мамою" і "татом"

Архієпископ Латвії: людству загрожує гомосексуалізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: