В Ісландії прокинулися одразу два вулкани

Ісландські вулкани Гекла і Катла подають ознаки активності. Але виверження можливе лише через три-чотири роки.

Вулкани, Ісландія_4
AFP
Танення крижаної шапки біля Катли, липень 2011 року
Одразу два вулкани Ісландії подають ознаки активності і готові до виверження. Перший - один з найбільших вулканів країни Катла, який розташований поруч зі всесвітньо відомим Ейяфьятлайокудлем, але удвічі потужніший. Другий - найактивніший вулкан Ісландії Гекла, виверження якого може тривати роками.

Як розповіли вчені-геофізики, поруч з вулканом Катла уже почалося танення крижаної шапки, зафіксовані невеликі повені на льодовику. Утім, науковці визнають, що у повеней можуть бути й інші причини, наприклад, висока геотермальна активність.

"Тому поки ми не можемо точно сказати, готується Катла до виверження чи ні", - зазначила в.о. начальника Агентства цивільної оборони Ісландії Іріс Марельсдоттір.

Варто додати, що британські вчені ще рік тому випустили попередження про ймовірне виверження Катли, оскільки зафіксували підвищення рівня магми у вулкані.

Крім того, минулого четверга вулканологи попередили про можливе виверження вулкана Гекла. Це найактивніший вулкан Ісландії, ще в давні століття прозваний "Брамою пекла".

Гекла відомий тим, що тривалість і силу його виверження практично неможливо передбачити - воно може тривати від кількох днів до кількох місяців. Наприклад, виверження, яке почалося 29 березня 1947 року, закінчилося лише в квітні 1948 року. Останнє виверження Гекли було в 2000 році.

Однак ісландський геофізик Палл Ейнарссон застеріг, що можливе виверження Гекли відбудеться не "завтра", а за три-чотири роки.

"З посиланням на мене журналісти пишуть, що Гекла скоро почне виверження, але це не так. Коли я казав "скоро", я мав на увазі три-чотири роки. Але для журналістів і геофізиків поняття "скоро", мабуть, означає різні речі", - пояснив він.

Востаннє в Ісландії вивергався вулкан Грімсвотн. Його виверження почалося 21 травня 2011 і тривало близько тижня. Про виверження Грімсвотна ісландські вчені вперше попередили в листопаді 2010 року.

Читайте також:

Названо найнебезпечніші вулкани, які незабаром вивергатимуться

Супутник NASA "зазирнув" всередину африканського вулкану. ФОТО

Під супервулканом в США знайшли море розпеченої магми

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: