Ватикан: Іоанна Павла II незабаром канонізують

У Ватикані підтвердили, щоб зарахувати Іоанна Павла ІІ до лику святих достатньо визнання того факту, що є науково доведеним дивом.

Папа Римський Іоанн Павло II, який у неділю, 1 травня був зарахований до лику блаженних Римсько-католицької церкви, буде канонізований найближчим часом, повідомив державний секретар Ватикану кардинал Тарчізіо Бертоне.

"Для канонізації буде достатньо визнання того факту, що є науково доведене диво. Диво характеризується як незрозуміле з наукової точки зору медичною комісією, теологічною комісією і зборами кардиналів і єпископів, що входять в Конгрегацію у справах святих", - пояснив Бертоне.

"Для цього буде потрібно всього кілька років", - підкреслив держсекретар Ватикану. Папа Римський Бенедикт XVI у неділю зарахував свого попередника на Апостольському престолі поляка Кароля Войтилу до лику блаженних.

Процес беатифікації Івана Павла II, який помер у Ватикані 2 квітня 2005, розпочався практично відразу після його смерті, у травні того ж року. Проголошення блаженним в католицтві є першою стадією прославлення, після якої може послідувати канонізація (зарахування до лику святих).

Думки про швидку канонізацію Іоанна Павла II дотримується і префект ватиканської Конгрегації у справах святих кардинал Анджело Амато.

Він пояснив, що відносно Войтили спочатку було відкрито "справу про беатифікацію та канонізацію", так що починати тепер новий процес у зв'язку з оголошенням Іоанна Павла II святим не доведеться.

"Для оголошення святим необхідне визнання ще одного дива, а процедура залишиться незмінною. Аналіз інформації, що надійшла, наукова і теологічна оцінка зазначеного випадку. Наприкінці буде скликана консисторія, в ході якої Папа Римський назве дату канонізації", - розповів кардинал.

За його словами, повідомлення про чудеса, зроблені Войтилою, надходять до Ватикану кожен день.

Ватикан визнав диво, яке зробив Іоанн Павло II після смерті

"Але при канонізації буде прийматися до уваги лише та інформація, яка стосується подій, що відбулися після беатифікації", - зазначив Амато.

Як відомо, понтифік, який очолював римо-католицьку церкву протягом 26 років, помер у 2005 році.

Читайте також:

Кров Іоанна Павла II стала об'єктом поклоніння

Привідкрита завіса таємниці замаху на Папу Іоанна II: було три постріли

Кардинали визнали диво, яке здійснив Іоанн Павло II після смерті

Вперше в історії папська меса у Ватикані буде записана в 3D-форматі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: